Události ze dne 7.9.2016

08.09.2016 10:36

Po desáté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení, že na Tyršově náměstí parkují vozidla na chodníku. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala dva automobily, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve čtvrt na jedenáct byli strážníci telefonicky požádáni o asistenci RZS, která vyjela ošetřit muže ležícího v ulici Obce Ležáků. Hlídka provedla asistenci dle pokynů zdravotníků a muž z Pardubic byl vzhledem ke zdravotním problémům převezen sanitním vozem na vyšetření do nemocnice.

Přesně ve třináct hodin požádalo strážníky telefonicky o spolupráci obvodní oddělení PČR v Chrudimi, neboť z výdejní přihrádky bankomatu uvnitř jednoho ze supermarketů v ulici SNP některý zákazník neodebral větší finanční hotovost, kterou chtěl z bankomatu vyzvednout. Nevyzvednutý finanční obnos převzala do úschovy prozatím vedoucí prodejny a nyní je zapotřebí nález převzít. Hlídka se dostavila do zmíněné prodejny, kde od vedoucí supermarketu převzala uvedené peníze. Finanční hotovost i s výběrovým lístkem byla následně uložena do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi. O celé události byl zároveň informován zaměstnanec příslušné banky, který strážníkům přislíbil, že o nálezu banka svého klienta vyrozumí.

V 17.34 hodin vyjela hlídka do Revoluční ulice, a to na základě telefonické žádosti PČR o spolupráci, neboť tam došlo k úmrtí osoby a vyšetřující policisté žádají asistenci strážníků. Zde hlídka postupovala dle dispozic policistů. Po ukončení spolupráce strážníci místo opustili.

Dvacet osm minut po osmnácté hodině telefonicky přivolal hlídku obyvatel ulice Čs. Partyzánů, neboť před vjezdem na jeho pozemek stál zaparkovaný automobil, který bránil ve výjezdu ze dvora. Lustrací se strážníkům podařilo zjistit majitele nesprávně zaparkovaného vozidla, kterého se bohužel nepodařilo v místě bydliště kontaktovat. Z tohoto důvodu byl jeho automobil z místa odtažen přivolanou odtahovou službou.

Po půl druhé ráno oznámil na linku 156 anonym, že z herny v ulici Čs. Partyzánů hraje hlasitá hudba. Přivolaná hlídka jednala s obsluhou zmíněné herny, která uvedla, že v jejich podniku probíhá oslava narozenin. Jelikož bylo třeba uvnitř herny vyvětrat, tak byla otevřena okna. Vzhledem k tomu, že okna byla ihned zavřena a hudba ztlumena, byla celá věc vyřešena domluvou a strážníci odjeli.

Ve 4.48 hodin přijala městská policie telefonické oznámení od občana, že v baru, který se nachází v Poděbradově ulici, sedí žena, která odmítá podnik opustit, přestože je po zavírací době. Vzhledem k tomu, že přítomná žena nebyla schopná s přivolanou hlídkou komunikovat a měla silně nejistou chůzi, byla převezena služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice. Zde se během vyšetření žena z Ústí nad Orlicí nebyla schopna podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol, přesto službu konající lékař rozhodl o jejím převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byla žena následně převezena služebním vozidlem a v 6.25 hodin byla předána personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑