Události ze dne 7.9.2020

09.09.2020 12:40

V 8.40 hodin oznámila žena na linku 156, že ve Fibichově ulici, v domě čp. 51, vidí na balkóně muže vysokého věku, který má být údajně zmatený. Hlídka provedla kontrolu uvedeného domu, ale žádný muž stojící na balkónu nebyl zaregistrován.

Krátce před půl třetí odpolední vyjížděla hlídka do ulice Čs. armády, kde měl v blízkosti pošty ležet muž. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Sezemicích, který byl v mírně podnapilém stavu, orientován místem i časem. V průběhu řešení události se na místo dostavil jeho kamarád, který přislíbil, že se o něho postará. Následně společně odešli do nedaleké ubytovny.

O necelou hodinu později řešila hlídka další oznámení o ležící osobě, tentokrát se jednalo o ženu, která ležela na trávě ve Václavské ulici. Žena byla v silně podnapilém stavu, dechovou zkoušku odmítla. V průběhu jednání s hlídkou u ženy vzrůstala její agresivita, proto jí byla přiložena služební pouta. Následně se podrobila odběru krve, kdy u ní bylo zjištěno 3,8 promile alkoholu. Žena byla posléze hospitalizována v místní nemocnici.

V 17.21 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém žena uvedla, že v Topolské ulici u prodejny potravin sedí muž, který zde venčí psa na volno. Hlídka na místě muže poučila o povinnostech, uvedených ve vyhlášce města. Přestupek byl s mužem řešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑