Události ze dne 8.1.2017

09.01.2017 13:57

Dopoledne před devátou hodinou oznámil na linku 156 občan, že byl pod Širokými schody bezdůvodně napaden podnapilým mladíkem, který zaútočil na jeho zaparkovaný automobil, přičemž poškodil zpětné boční zrcátko a nohou kopal do dveří. Poškozený muž se vzápětí dostavil na služebnu městské policie, kde doplnil předchozí oznámení a uvedl, že se mu podařilo tohoto mladíka při jeho řádění zachytit fotoaparátem. Celá událost byla zadokumentována a bude šetřena.

Po půl desáté byli strážníci telefonicky přivoláni ženou do ulice Na Ostrově, kde na dvorek jejího rodinného domu vběhl pes menšího vzrůstu. Na uvedené místo se dostavila hlídka, která převzala odchycené zvíře a převezla ho služebním vozidlem na služebnu městské policie. Poté byla telefonicky vyrozuměna majitelka psa, která jeho ztrátu ohlásila městské policii během uplynulé noci. Následně se tato žena dostavila na služebnu a po vyřešení přestupku svého psa v pořádku odvedla.

Pět minut po jedenácté hodině se na služebnu městské policie dostavil muž, který strážníkům předal mobilní telefon, jenž nalezl ve Štěpánkově ulici. Hlídka telefon předala do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi.

V 11.47 hodin se obrátil na strážníky prostřednictvím tísňové linky občan, který v ulici Požárníků zaregistroval volně pobíhajícího psa plemene aljašský malamut. Na místo se dostavila hlídka, která zvíře odchytla a služebním vozidlem převezla jeho majiteli, jenž byl strážníkům znám z předchozích odchytů psa. Po vyřešení přestupku bylo zvíře v pořádku vydáno svému majiteli.

Před sedmnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde se v tamním supermarketu nacházel bezdomovec, který měl obtěžovat zákazníky. V prodejně hlídka zastihla místního muže bez domova, který dopil svůj čaj z automatu a poté místo opustil.

Po půl šesté večer požádala telefonicky strážníky o příjezd žena z Václavské ulice, neboť mělo dojít k napadení jejího syna. Hlídka následně obdržela informaci, že k incidentu mělo dojít během předání dcery oznamovatelce jejím otcem, který měl napadnout přítomného syna této ženy. Strážníci celou událost zadokumentovali a tato bude následně předána na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑