Události ze dne 8.12.2016

09.12.2016 10:15

V 9.34 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Čs. armády před bývalou prodejnou Hruška stojí téměř hodinu vozidlo, ve kterém je malé dítě. Strážníci na místě jednali s matkou dítěte, která uvedla, že přestavují výše uvedenou prodejnu, kde je však zima a proto nechala dítě raději spát v nastartovaném vozidle, kam ho chodí pravidelně kontrolovat. Dále uvedla, že na vozidlo po celou dobu vidí skrze výlohu prodejny.

Okolo desáté hodiny dopolední vyjížděla hlídka na vlakové nádraží, kde se měl na nástupišti pohybovat bezdomovec s napůl staženými kalhotami. Strážníci v uvedeném muži ztotožnili občana s trvalým pobytem v Děčíně. Po jednání s hlídkou byl z prostoru nádraží vykázán.

V 11.17 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Škroupova, kde měla u nákupního střediska Dukla stát vozidla takovým způsobem, že zde ostatní řidiči nemohli projet. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidla bránící průjezdu se na uvedeném místě již nenachází.

Ve 12.55 hodin vyjížděli strážníci opět prověřit oznámení o ležícím bezdomovci, tentokrát do Václavské ulice. Zde byl hlídkou nalezen místní bezdomovec. Ten byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Z místa vzápětí odešel.

Do třetice řešili strážníci oznámení o bezdomovci po půl čtvrté odpolední a znovu to bylo na vlakovém nádraží, kde měl dle oznamovatele obtěžovat zápachem ostatní cestující. Opět se jednalo o muže z Děčína, který z Chrudimi následně vlakem odjel do Pardubic.

V 15.34 hodin oznámila žena bydlící v tzv. Domě na půl cesty v Malecké ulici, že jí byla z pokoje odcizena finanční hotovost. Po příjezdu hlídky žena dále uvedla, že tisíc korun se jí ztratilo poté, co u ní byly na návštěvě dvě ženy bydlící rovněž v tomto domě. Strážníci tyto ženy kontaktovali, ty však řekly, že si žádných peněz v pokoji poškozené nevšimly a v žádném případě je neodcizily. Celá věc tak bude po provedených šetřeních postoupena k dořešení přestupkové komisi.

V 18.15 hodin se na strážníky obrátil občan žijící v ulici Na Větrníku a žádal příjezd hlídky do této ulice, neboť zde prý někdo opakovaně hází petardy. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádné házení petard nebylo zaregistrováno.

Po jedenácté hodině večerní vyjížděla hlídka znovu před vlakové nádraží, kde měl na zemi ležet muž s berlemi. Jak oznamovatel dále uvedl, muž měl být od krve. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o místního bezdomovce. Tomu již sám oznamovatel přivolal z místa lékařskou pomoc. Posádka RZS si muže v zápětí převezla k dalším vyšetřením.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑