Události ze dne 8.7.2018

09.07.2018 15:59

Ráno po půl osmé upozornil telefonicky strážníky obyvatel Václavské ulice, že z bytu svého souseda slyšel štěkot psa, přestože jeho majitele již týden v domě nepotkal. Jeho dopisní schránka je plná tisku a na zvonění tento muž nereaguje, proto oznamovatel pojal obavu o jeho život a zdraví. Do uvedeného domu se dostavila hlídka, jež šetřením zjistila, že v důsledku nepřesně umístěných jmenovek na dopisních schránkách v budově došlo k záměně osob a majitelem štěkajícího zvířete je ve skutečnosti někdo jiný, než jak se domníval oznamovatel. Protože skuteční majitelé psa nebyli v té době doma z důvodu stěhování, celou věc řešila následně hlídka ve spolupráci s PČR.

V 9.16 hodin byli strážníci přivoláni do restaurace v ulici Čs. armády, neboť tam byla nalezena dámská peněženka s doklady a finanční hotovostí. Hlídka nalezené věci v uvedeném podniku převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu, jehož pracovnice o nálezu vyrozumí jeho majitelku.

O několik minut bylo městské policii oznámeno, že na staveništi v Koželužské ulici se opět pracuje i během víkendu. Strážníci na uvedené stavbě i tentokrát zaregistrovali pracující dělníky a z prostoru staveniště slyšeli blíže neurčené bouchání. Událost byla i v tomto případě zadokumentována a bude postoupena stavebnímu odboru městského úřadu k dalšímu opatření.

Po třinácté hodině se na strážníky obrátila se žádostí o pomoc obyvatelka Novoměstské ulice, neboť potřebovala asistenci při dopravě svého muže na toaletu. Hlídka požadovanou pomoc manželům poskytla a poté odjela.

V 17.25 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena, jež přišla odevzdat nalezenou peněženku s doklady a finanční hotovostí, kterou nalezla u okružní křižovatky ve Václavské ulici. Strážníci tento nález od ženy převzali a následně ve spolupráci s PČR o události vyrozuměli majitelku peněženky, jež uvedla, že se k převzetí peněženky s obsahem dostaví v pondělí 9. července.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑