Události ze dne 8.7.2019

10.07.2019 09:40

Minutu před osmou hodinou kontaktoval městské strážníky dělník s tím, že během rekonstrukce vozovky nalezl mezi Chrudimí a Slatiňany v příkopu peněženku. Hlídka tento nález převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Ve 20.10 hodin byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, neboť tam parkoval automobil s otevřeným okýnkem a v jeho okolí se nikdo nezdržoval. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitelku, již poté vyrozuměla. Tato žena se po chvíli dostavila na místo a své vozidlo zajistila.

Před dvacátou první hodinou oznámila na linku 156 občanka, že ve Vlčnově nalezla zcela malé opuštěné kotě, které viditelně nebylo schopno se samo o sebe postarat. Hlídka toto mládě dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je umístila do připraveného kotce.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Obce Ležáků, kde v místě zákazu vjezdu u tamního supermarketu parkoval nákladní automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvacet jedna minut po půlnoci informoval městskou policii občan, že na polním remízku nedaleko chrudimské nemocnice zpozoroval hořící oheň, který tam zapálili bezdomovci. Hlídka na uvedeném místě zastihla čtyři muže a jednu ženu bez domova, jež poučila o hrozícím nebezpečí, a tito lidé následně oheň plápolající v provizorním ohništi okamžitě uhasili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑