Události ze dne 8.8.2018

09.08.2018 13:17

Přesně v sedm hodin byli strážníci přivoláni do Sečské ulice, kde občanka zaregistrovala uvázaného psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka pomocí odchytové tyče zvíře uvolnila a poté s ním odešla do nedalekého útulku, kde byl tento pes bez evidenční známky v pořádku umístěn do připraveného kotce.

V 10.13 hodin oznámila na linku 156 žena, že na zeleni u supermarketu v ulici SNP zaregistrovala opuštěné mládě sovy. Hlídka toto zvíře od oznamovatelky převzala a dopravila jej na služebnu městské policie na Resselově náměstí, kde malou sovu po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Před půl dvanáctou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Poděbradovy ulice, protože tam na travnaté ploše ležel neznámý muž. Hlídka na trávníku zastihla muže bez domova z Chroustovic, jenž byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Ten poté odešel.

Ve 12.51 hodin informoval městskou policii občan, že u rybníka ve Vlčnově se pohybuje neznámý muž, jenž tam nabírá vodu, kterou nalévá do přistavených kádí. Strážníci po příjezdu v tomto člověku zjistili člena příslušného rybářského spolku, jenž tímto způsobem z vodní nádrže lovil mladé karasy, aby je uchránil před uhynutím. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Po třinácté hodině požádala telefonicky strážníky o radu žena z Rohozné, jež na sedadle autobusu MHD v Chrudimi zapomněla svůj odložený mobilní telefon. Operátor městské policie kontaktoval dispečeru příslušné dopravní společnosti, jíž předal telefonní kontakt na cestující s tím, že dispečerka tuto ženu zkontaktuje a domluví se na dalším postupu.

O několik minut později byli strážníci přivoláni na plovárnu ve Slatiňanech, protože se tam měli nacházet dva podnapilí mladíci. Hlídka následně tyto dva dospělé muže orientované místem i časem pro jejich nevhodné chování z areálu koupaliště vykázala.

V 15.19 oznámil na linku 156 občan, že u autobusové zastávky v Pardubické ulici nalezl doklady a dodal, že tam vyčká na příjezd strážníků. Hlídka však po příjezdu na uvedené místo oznamovatele nikde nezaregistrovala.

Deset minut po sedmnácté hodině se obrátil na strážníky muž, jenž sdělil své jméno a zároveň uvedl, že si nemůže vzpomenout, kde bydlí. Provedenou lustrací hlídka zjistila, že se jedná o místního obyvatele, kterého následně strážníci doprovodili do místa jeho bydliště, kde žije s přítelkyní.

O chvíli později kontaktoval telefonicky městskou policii občan s tím, že v Pardubické ulici nalezl doklady. Hlídka tento nález od muže převzala a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu, jehož pracovnice učiní další potřebné kroky.

Ve 20.30 hodin se na služebnu strážníků dostavila obyvatelka Vestce, jež hlídce předala nalezené doklady, které patřily muži z Hlinska. Strážníci i tento nález převzali a odevzdali do oddělení ztrát a nálezů, jež muže o nálezu vyrozumí.

Před půl jedenáctou bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici zaparkoval řidič dodávkové vozidlo v místě, kde zastavení zakazuje vodorovné dopravní značení žluté barvy. Na uvedené místo vyjela hlídka, jíž oznamovatel cestou informoval, že uvedený automobil odjel pryč.

Po půlnoci byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, neboť v její horní části parkovalo vozidlo na chodníku. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑