Události ze dne 9.1.2017

10.01.2017 09:03

Po půl jedenácté obdrželi strážníci telefonické oznámení o automobilu parkujícím na chodníku na Masarykově náměstí. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před šestnáctou hodinou oznámila na linku 156 obyvatelka ulice Čs. armády, že předala svému sousedovi do opravy dva mobilní telefony, které jí nyní odmítá vrátit. Hlídka jednala s tímto mužem, který jeden z telefonů ženě vydal s tím, že vrátí i druhý, jakmile jej najde. Strážníci oznamovatelku poučili, jak může postupovat v případě, pokud jí druhý mobil nebude vrácen.

V 17.24 hodin městská policie obdržela telefonické oznámení od pracovnice chrudimské nemocnice, že se ve vstupní hale jejich budovy zdržuje bezdomovec. Hlídka na uvedeném místě tohoto muže nezaregistrovala, proto následně prověřila i ostatní prostory, avšak s negativním výsledkem.

Krátce před osmnáctou hodinou požádala na lince 156 o příjezd strážníků dívka, která postávala s kamarádem před budovou nádraží ČD v ulici Čs. armády a měla obavu, že je pozoruje řidič nedaleko zaparkovaného vozidla. Hlídka v tomto řidiči zjistila muže z Mířetic, který uvedl, že čeká na svého kamaráda a poté z místa odjel.

V 19.27 se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky obyvatel sídliště U Stadionu, který si všiml toho, že na protějším domu svítí již druhou noc konkrétní okno. Předešlého dne u tohoto domu zahlédl sanitní vůz, proto se obává o život tamního obyvatele. Hlídka kontaktovala majitele uvedeného bytu, který jen doma pravděpodobně zapomněl zhasnout světlo a zdravotně byl v pořádku.

Po dvacáté hodině oznámila telefonicky anglicky mluvící žena, že u Muzea loutkářských kultur leží bezdomovec. Hlídka prověřila celou Břetislavovu ulici, ale nikoho tam nezaregistrovala.

Městská policie obdržela informaci od zaměstnanců Zemědělské školy v Chrudimi, že v areálu školy nalezli krotkou fretku světlé barvy, která pravděpodobně utekla některému chovateli. O zvíře se postarali a mohou mu zajistit i dlouhodobou péči, ale pokud se majitel přihlásí v jejich škole, případně na městské policii, budou rádi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑