Události ze dne 9.6.2018

11.06.2018 15:44

Po osmé hodině kontaktovala městskou policii obyvatelka sídliště Na Větrníku s tím, že nalezla mobilní telefon. K této ženě vyjela hlídka a z nalezeného přístroje zatelefonovala na číslo uvedené v seznamu kontaktů. Tímto způsobem se podařilo o nálezu vyrozumět jeho majitelku, jež následně svůj telefon vyzvedla.

V 9.37 hodin byli strážníci přivoláni do Koželužské ulice, neboť podle telefonického oznámení na staveništi pod Kopanicí probíhaly stavební práce, což je v rozporu se stavebním rozhodnutím, podle kterého se tam smí pracovat pouze ve všední dny. Hlídka na staveništi zastihla tři dělníky, kteří právě vykládali stavební materiál z nákladního auta, avšak stavební práce nevykonávali. Strážníci tedy oslovili další obyvatele uvedené lokality, již potvrdili, že na uvedené stavbě v tento den stavební práce vůbec neprobíhaly. Po tomto zjištění hlídka odjela.

O několik minut později oznámila na linku 156 žena, že na autobusové zastávce Na Borzně leží neznámý muž se zdravotními problémy. Z důvodu zmatenosti a viditelného poranění hlavy muže přivolali strážníci na místo RZS, která tohoto místního obyvatele převezla na ošetření do nemocnice.

Po půl páté vyjeli strážníci do Městského parku, jelikož tam u altánu posedávali bezdomovci a pokřikovali na kolemjdoucí lidi. Hlídka po příjezdu tento pár bez domova z parku vykázala.

V 19.03 hodin informovala městskou policii pracovnice prodejny potravin v Havlíčkově ulici, že u nich došlo ke krádeži zboží. Přítomná podezřelá žena z Chrudimi se ke svému protiprávnímu jednání strážníkům doznala a ti přestupek proti majetku vyřešili pokutovým příkazem.

Přesně ve dvacet tři hodiny upozornil oznamovatel strážníky na delší dobu plačící malé dítě, jež se nacházelo společně s rodiči na venkovní zahrádce u restaurace v ulici Na Rozhledně. Hlídka zastihla tuto rodinku na odchodu z uvedeného restauračního zařízení domů. Po zjištění totožnosti přítomných osob a skutečného stavu věci byli rodiče poučeni, že celá věc bude písemně oznámena pracovnicím odboru sociálních věcí městského úřadu k dalšímu opatření.

O čtyřicet minut později byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku na Palackého třídě, kde občan zaregistroval muže se zdravotními problémy. Hlídka po příjezdu k tomuto muži z Nasavrk přivolala RZS, jež po provedeném ošetření neshledala důvod k jeho hospitalizaci v nemocnici a odjela. Ošetřený muž následně zastávku opustil.

Minutu před půlnocí bylo na linku 156 oznámeno, že dochází k rušení nočního klidu hlukem vycházejícím z restaurace na Resselově náměstí. Hlídka kontaktovala přítomnou obsluhu tohoto podniku, jež okamžitě ztlumila hudbu a zavřela vstupní dveře i okna, aby již nikdo nebyl rušen. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Dvacet pět minut po půlnoci předal hlídce občan odchytnutého volně pobíhajícího psa. Strážníci toto zvíře převezli služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde vyšlo najevo, že všechny kotce jsou momentálně obsazeny, proto byl pes převezen na služebnu městské policie, kde byl prozatím ponechán na dvoře. V dopoledních hodinách se pak podařilo toto zvíře bez evidenční známky v pořádku umístit do útulku.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑