Události ze dne 9.7.2018

10.07.2018 15:14

Krátce po osmé hodině oznámil na linku 156 občan, že na konkrétním místě v Novoměstské ulici zaregistroval nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka toto oznámení prověřila a za stěrač vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.20 hodin požádal telefonicky o příjezd strážníků do České ulice tamní obyvatel, kterému přímo před vjezdem do garáže parkoval cizí automobil tak, že mu znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka provedenou lustrací automobilu zjistila jeho majitele, jehož se však žádným způsobem nepodařilo kontaktovat. Protože v té době nebylo možné využít k odstranění vozidla odtahové služby, byla prozatím za jeho stěrač umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Nesprávně zaparkovaný automobil odstranila z komunikace odtahová služba po desáté hodině.

Před desátou hodinou obdržela městská policie oznámení o uhynulé kuně, již občan zaregistroval na travnaté ploše u jednoho z domů v ulici V Tejnecku. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila na veterinární kliniku, kde bylo předáno k odborné likvidaci.

Po půl jedenácté vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde občanka zaregistrovala ležícího psa, který tam byl přes hodinu, přitom se jeho majitel nikde v okolí nenacházel. Strážníci toto zvíře odchytli a na základě místní znalosti je dopravili služebním vozidlem majiteli, jemuž byl pes po vyřešení přestupku v pořádku vydán.

V 11.16 hodin oznámila na linku 156 žena, že v prostoru autobusové zastávky v Pardubické ulici se zdržuje bezdomovec, jenž značně zapáchá. Hlídka tohoto muže orientovaného místem i časem z místa vykázala.

Krátce po půl třetí informoval městskou policii občan o možném autovraku, jenž se nacházel odstavený na parkovišti v Sečské ulici. Hlídka tuto informaci ověřila. Jelikož se jednalo o automobil bez řádné technické kontroly, v jehož interiéru chyběla například řadicí páka či čalounění, pořídili strážníci fotodokumentaci a následně vypracovali písemné oznámení určené správci komunikace s podezřením, že se v tomto případě jedná o odstavený vrak vozidla.

Několik minut před patnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Na Šancích, kde se na balkónu jednoho z bytů nacházela klec s papouškem, o němž se oznamovatel domníval, že se mu nedostává potřebné péče. Strážníci kontaktovali majitele tohoto zvířete. Ten hlídce umožnil, aby papouška viděla zblízka a mohla se přesvědčit, že má zajištěn dostatek potravy a vody. O zjištěných skutečnostech byl následně vyrozuměn oznamovatel.

V 17.06 hodin bylo na linku 156 oznámeno špatné parkování automobilu v ulici Pod Kopcem. Hlídka vyřešila dopravní přestupek s jeho přítomným řidičem na místě.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení k Letnímu stadionu, protože tam na vodní hladině ramene řeky Chrudimky občanka zaregistrovala plovoucí tělo uhynulého psa. Jelikož nebylo v technických možnostech městské policie toto zvíře z vodní hladiny vyzvednout, byl na místo přivolán HZS, jehož členové psa malého vzrůstu a neurčité rasy z vody vyzvedli. Jeho tělo poté strážníci dopravili na veterinární kliniku, kde byl pes ponechán k odborné likvidaci.

Po tři čtvrtě na deset kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Malecké ulici zaregistroval běžící ženu s dětmi, která křičela, že ji stíhá manžel, jenž ji doma fyzicky napadne. Nedaleko za ní pak běžel muž, který hlasitě nadával. Při příjezdu strážníků k těmto lidem se na místě již nacházeli policisté a celou věc řešili.

Padesát minut po půlnoci na služebně městské policie informoval strážníky občan o skupince mládeže, která se zdržovala v Michalském parku, kde popíjela alkohol a chovala se hlučně. V uvedeném parku hlídka zastihla čtyři mladé, avšak plnoleté lidi, kteří se vzájemně v klidu bavili a poslouchali hudbu hrající z mobilního telefonu. Strážníci je poučili a mladí lidé následně mobilní telefon vypnuli a z parku odešli. Žádné znečistění či odpadky tam po nich nezůstaly.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑