Události ze dne 9.9.2018

10.09.2018 16:10

V 11.07 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, kde žena zaregistrovala zraněného havrana. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila na služebnu městské policie, kde je následně po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Čtyři minuty po poledni oznámila občanka na linku 156, že v Družstevní ulici v trávě nalezla klíče od motorového vozidla. Dodala také, že následně zjistila, ke kterému ze zaparkovaných automobilů tyto klíče patří, a že vyčká na příjezd strážníků v restauraci v Malecké ulici. Hlídka klíče od oznamovatelky převzala a pokusila se vyrozumět jejich majitele v místě bydliště. To se však nepodařilo, proto byla o nálezu informována jeho bývalá manželka, jež přislíbila, že muže vyrozumí o uložení jeho klíčů na služebně městské policie.

Po tři čtvrtě na čtyři informoval občan městskou policii o podezřelých prodejcích, kteří jej oslovili u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové a nabízeli mu ke koupi zlato. Poté tito lidé odjeli v konkrétním automobilu směrem k supermarketu v ulici SNP. Hlídka nato prověřila okolí všech místních marketů, ale uvedený automobil ani zmíněné prodejce nikde nezaregistrovala.

Ve 21.24 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, kde občan zaregistroval nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před dvacátou třetí hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od obyvatele sídliště U Stadionu o tom, že jeho dcera se v jeho bytě uzamkla v koupelně, kterou odmítá opustit, a její přítomný přítel také nechce dobrovolně z jeho bytu odejít. Strážníci po příjezdu přivolali HZS, jenž koupelnu zpřístupnil. Poté byli oba lidé s bydlištěm na jiné adrese z bytu oznamovatele vykázáni.

Ve 04.40 hodin vyjeli strážníci na základě oznámení občanky do Markovic, kde tuto ženu rušilo světlo svítící do její ložnice od sousedů. Hlídka na místě shledala, že se nejednalo o světlo od sousedů, nýbrž o odraz světla lampy veřejného osvětlení. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci nezaregistrovali a po tomto zjištění odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑