Události ze dne 10.1.2021

11.01.2021 13:42

Krátce po osmé hodině ranní vyjížděla hlídka do Malecké ulice, kde před jednou z garáží parkovalo cizí vozidlo. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn jeho majitel, který uvedl, že vozidlo užívá jeho dcera. Ta se posléze dostavila k vozidlu a přeparkovala. Věc byla na místě řešena domluvou.

V 11.20 hodin byli strážníci přivoláni do místního útulku pro psy, kde se měl nacházet pes bez čipu. Po příjezdu na místo se zde nacházel též majitel psa, kterému bylo sděleno, že případ bude zadokumentován a následně předán k řešení na krajskou veterinární správu.

V 11.51 hodin oznámila pracovnice ČD, že v budově jejich čekárny se nachází muž, který zde upadl a nemůže chodit. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Pardubic. Muž byl v mírně podnapilém stavu, v době jednání s hlídkou byl však schopen samostatné chůze. K celé události uvedl, že pouze uklouzl a nemohl vstát. Následně z místa odešel.

Po půl čtvrté odpolední prověřovali strážníci oznámení, že ve Slatiňanech hází skupina mládeže petardy. Hlídka provedla kontrolu lokality, kterou oznamovatel uvedl, ale žádná mládež nebyla na místě nalezena.

V 22.00 hodin přijal operační důstojník oznámení, že v ulici Čs. armády se nachází opilý muž. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže, ke kterému byli přivoláni krátce před polednem. Muž nebyl schopen samostatné chůze, dle jeho sdělení to nebylo způsobeno alkoholem, ale bolestmi nohou. U muže byla provedena dechová zkouška, při které mu bylo naměřeno 1,44 promile alkoholu. Následně byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékařka rozhodla, že ze zdravotního hlediska není u muže důvod k hospitalizaci. Po vyšetření tak byl muž z nemocnice propuštěn. V té chvíli byl již schopen sám odejít.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑