Časté dotazy

Provádí Městská policie Chrudim odchyt toulavých koček?

     Odchyt toulavých koček je jedním z častých požadavků na strážníky ze strany chrudimských občanů. U této problematiky vychází postup městské policie ze skutečnosti, že kočka je zvíře tzv. sinantropní, volně žijící v blízkosti lidských obydlí, což se považuje za jejich přirozené prostředí. Strážníci odchytávají či přebírají od občanů pouze malá koťata, která jsou závislá na matce, nebo kočky, které dle zjevných příznaků trpí nejrůznějšími chorobami či jsou viditelně zraněné.

Ztratil se mi pes, co mám dělat?  

     V případě, že vám utekl pes, kontaktujte chrudimský útulek a zeptejte se, zda zde není umístěn. Jestliže v útulku není, kontaktujte městskou policii, kde můžete operačnímu důstojníkovi nahlásit bližší informace k popisu psa a dále také vaše kontaktní údaje pro případ, že by se podařilo psa nalézt. Kontakt na chrudimský útulek naleznete v užitečných odkazech na úvodní straně, pro komunikaci s operačním důstojníkem Městské policie Chrudim použijte telefonní číslo 469 657 826.

Nalezl jsem psa. Jak mám postupovat?

     Obecně platí zásada, že by lidé měli být při kontaktu s cizím psem maximálně obezřetní. Pokud vidíte volně pobíhajícího psa, v jehož okolí se zjevně nezdržuje jeho majitel, doporučujeme vyhnout se přímému kontaktu s ním. V těchto případech raději kontaktujte městskou policii, která ve spolupráci s chrudimským útulkem provede odchyt psa.

Jak mám postupovat v případě nálezu injekční stříkačky?

     Nalezenou injekční stříkačku nikdy neberte do ruky. Vždy kontaktujte městskou policii a pokud je to možné, vyčkejte na místě do jejího příjezdu, abyste mohli strážníkům ukázat přesné místo nálezu. Pokud nemůžete vyčkat příjezdu hlídky, popište detailně místo nálezu operačnímu důstojníkovi městské policie. Hlídka následně provede sběr stříkačky a umístí ji do speciálního boxu.

Je možné u městské policie zaplatit pokutu bezhotovostním způsobem? 

     Ano, je to možné. Jde o novinku, se kterou se městská policie snaží vyjít vstříc občanům, kteří v řadě případů žádali o zaplacení pokuty bezhotovostním způsobem. Pokutu je možné takto uhradit pouze na služebně Městské policie Chrudim na Resselově náměstí.

Našel jsem lístek za oknem svého vozidla, co mám dělat?

Pokud naleznete za stěračem svého vozidla „lísteček“ neboli výzvu pro nepřítomného řidiče motorového vozidla, je třeba postupovat tak, jak je uvedeno na samotné výzvě. S výzvou se dostavte do 15 dnů na služebnu Městské policie Chrudim na Resselově náměstí 1 (budova Staré radnice). Na této služebně je provoz městské policie zajišťován v nepřetržitém provozu.

Parkovací automat je mimo provoz, jak mám postupovat?

Pokud je z jakéhokoli důvodu parkovací automat nefunkční, je třeba o tom v první řadě vyrozumět Technické služby města Chrudim, spol. s r. o. (čísla jsou uvedena na automatu), které jsou provozovateli placených parkovacích stání. Tam, kde je to možné, mohou řidiči využít k zaplacení parkovného druhý automat (Resselovo náměstí). V případě, že vám nefunkční automat nevrátil vhozené mince, je třeba se opět obrátit na Technické služby a dále postupovat dle jejich pokynů. K nahlášení nefunkčního parkovacího automatu není vhodné využívat tísňovou linku městské policie 156.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2024, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑