Události ze dne 10.2.2020

12.02.2020 13:24

V 9.30 hodin kontaktoval městskou policii občan s informací, že v ulici Strojařů se uvedlo samovolně do pohybu zaparkované vozidlo, jež popojelo do vozovky, kde zůstalo stát. Hlídka provedenou lustrací tohoto automobilu zjistila jeho majitele, jenž se vzápětí dostavil na místo a s vozidlem odjel.

Přesně ve třináct hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, protože bylo třeba prověřit oznámení o tom, že v ulici SNP se vlivem silného větru uvolnily plastové díly silničního ostrůvku a zasahují do jízdního pruhu. Hlídka tyto části umístila do bezpečné polohy a poté vzhledem k nefunkčnosti některých spojek plastových dílů kontaktovala příslušného správce, jenž přislíbil zjednat nápravu.

Ve 13.20 hodin se na městskou policii obrátila žena, která se předtím několik dnů marně pokoušela dovolat své známé z Chrudimi a pojala obavu o její život a zdraví. Strážníci se tedy pokusili ženu kontaktovat v místě bydliště, avšak s negativním výsledkem. Dotázaní sousedé v domě hlídce uvedli, že tuto sousedku již přibližně týden neviděli. Strážníci následně kontaktovali jejího syna a učinili dotaz v místní nemocnici, zda ji nehospitalizovali. Před patnáctou hodinou se dotyčná žena v pořádku dostavila do svého bydliště, proto hlídka mohla následně vyrozumět oznamovatelku o tom, že její známá je v pořádku.

Před šestou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v prostoru autobusové zastávky v Poděbradově ulici se nachází odstavený osobní automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑