Události ze dne 10.7.2021

12.07.2021 12:56

Krátce před půl dvanáctou dopolední prověřovala hlídka oznámení, ve kterém žena uvedla, že v okolí City Marketu v ul. SNP se pohybují dvě podezřelé osoby, které zde provádějí sbírku na neslyšící, dle ní však nemají žádné viditelné označení. Strážníci provedli kontrolu v okolí uvedeného obchodního centra a následně též u ostatních prodejen, žádné podezřelé osoby odpovídající popisu však nebyly nalezeny.

V 16.14 hodin oznámila žena na linku 156, že v Novoměstské ulici sedí na schodech prodejny opilý muž, který nechce z místa odejít a zákazníci tak nemohou vstupovat do prodejny. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Heřmanova Městce. Muž byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,56 promile alkoholu. Následoval tak převoz do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu a umístění muže na protialkoholní záchytné stanici, kde byl v pořádku předán v 17.30 hodin.

V 17.15 hodin přijali strážníci další oznámení o podezřelých osobách, které měly v okolí obchodního domu Albert vybírat od kolemjdoucích peníze v rámci finanční sbírky. Opět byly provedeny kontroly parkovišť u obchodních center, žádná podezřelá osoba nebyla nalezena.

Pár minut po osmnácté hodině vyjížděla hlídka do Rooseveltovy ulice, kde měla hrát hlasitě hudba. Oznamovatelka uvedla, že její malé dítě nemůže spát. Strážníci na místě jednali s oznamovatelkou, kterou poučili, že vzhledem k uvedené hodině se nemůže jednat o přestupek rušení nočního klidu. Nicméně následně též kontaktovali osoby, které hudbu pouštěly. Ty uvedly, že mají oslavu narozenin, po vysvětlení situace hudbu ztišily.

V 22.16 hodin oznámil muž na linku 156, že ve Slatiňanech je rušen noční klid hlasitou hudbou, která má vycházet z objektu, který tamní myslivecký spolek pronajímá k soukromým oslavám. Strážníci na místě zjistili, že ve vnitřních prostorách objektu probíhá svatba. Po poučení o době nočního klidu svatebčané zavřeli okna objektu a ztišili hudbu. Věc byla na místě řešena domluvou.

Krátce před půl dvanáctou prověřovala hlídka další nahlášený případ rušení nočního klidu, tentokrát v Husově ulici. Zde měla před restaurací stát hlučná skupina osob. Při příjezdu na místo stáli u vchodu do restaurace dva muži, kteří zde kouřili a pili pivo. Přestupkové jednání zde nebylo zjištěno.

O půl hodiny později se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že v Píšťovech se pohybují dvě osoby, muž a žena, které hlasitě křičí. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, žádné osoby zde nebyly nalezeny.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑