Události ze dne 10.7.2023

11.07.2023 10:18

Po jedenácté hodině dopolední prověřovala hlídka oznámení o poškozeném stromě v Čáslavské ulici. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že poblíž dětského hřiště je prasklá jabloň. O tomto byla vyrozuměna odpovědná pracovnice městského úřadu, která přislíbila kontrolu místa a řešení celé věci.

Pět minut po čtrnácté hodině oznámila žena na linku 156, že v Městském parku leží na zemi polonahý muž. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž byl pomočený, pokálený, silně opilý, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,43 promile alkoholu. V průběhu jednání s hlídkou byl muž agresivní, proto bylo použito donucovacích prostředků a na ruce mu byla nasazena pouta. Následně byl převezen do Pardubické nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž v 15.45 hodin v pořádku předán personálu.

V 18.30 hodin oznámil občan na linku 156, že v Průmyslové ulici je cítit kouř, jako by prý někdo pálil kabely. Strážníci nalezli ohniště, v době kontroly zde již nic nehořelo. Na místě se nacházel muž s trvalým pobytem ve Smiřicích, který odmítl, že by tam pálil nějaký škodlivý materiál. Hlídkou byl poučen, co lze pálit v otevřeném ohništi. Poučení porozuměl a po dohašení ohniště z místa odešel.  

Kolem půl osmé pomáhali strážníci společně s hasiči se zvednutím muže v domě s pečovatelskou službou v ulici Obce Ležáků. Muž byl zvednut ze země a posazen do křesla. Dále se o něho postarala pečovatelka.

Následně se hlídka na základě oznámení přesunula do Klášterních zahrad, kde měly na pódiu, které zde bylo dočasně postaveno z důvodu pořádání kulturních akcí, skákat děti. Strážníci provedli kontrolu zahrad, na pódiu se žádné děti nenacházely.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑