Události ze dne 10.8.2022

12.08.2022 09:06

Po půl desáté vyjížděla hlídka k ležícímu muži, který se měl nacházet v Havlíčkově ulici. Jednalo se o jednoho z místních bezdomovců. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel. Dále zde hlídka jednala s bezdomovkyní, která pokřikovala na lidi a rozbila skleněnou lahev. Hlídkou byla řádně poučena, za své jednání se omluvila a způsobený nepořádek po sobě uklidila.

Následně se hlídka přesunula do Rubešovy ulice, kde mělo být špatně umístěno přenosné dopravní značení. Ve spolupráci s odpovědným pracovníkem stavby, pro kterou je přenosné dopravní značení realizováno, byly značky umístěny dle platného rozhodnutí.

Krátce před dvanáctou hodinou řešila hlídka další oznámení, týkající se nevhodného chování místního bezdomovce. Muž seděl u vchodu do prodejny Billa a pokřikoval zde na zákazníky. Z místa byl hlídkou vykázán.

O pár minut později byla hlídka přivolána do Fibichovy ulice, kde byla nalezena tři malá koťata, umístěná v plastové přepravce. Dle svědkyně zde koťata odložila dvě děvčata, která z místa následně utekla. Celý případ je nyní v šetření. Koťata byla umístěna do místního útulku.

V 13.31 hodin se na strážníky obrátila žena, která oznámila, že u nákupních košíků před prodejnou Billa spí bezdomovec. Strážníci zjistili, že se jedná o stejného muže jako při předchozím výjezdu k této prodejně. Muž byl probuzen a z místa vykázán.

Po devatenácté hodině řešili strážníci v sídlišti U Stadionu oznámení o neoprávněném parkování vozidel na místech vyhrazených pro osoby se zdravotním postižením. Na dvě vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půl čtvrtou ranní bylo v ulici Na Ostrově hlídkou nalezeno jízdní kolo značky Merida. Kolo bylo převezeno na služebnu městské policie, kde bylo po zadokumentování uloženo do oddělení ztrát a nálezů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑