Události ze dne 10.8.2023

14.08.2023 12:14

Krátce před devátou hodinou ranní oznámil občan na linku 156, že v Čáslavské ulici zůstaly po ořezu stromů na místě odložené větve, které pracovníci údržby zeleně neodvezli. Dále uvedl, že na náměstí U Vodárny je poškozená dřevěná opora stromu. Strážníci předali zjištěné skutečnosti odpovědné pracovnici městského úřadu.

V 11.50 hodin vyjížděla hlídka ke smuteční síni, kde měla místní bezdomovkyně svým chováním obtěžovat účastníky pohřbu. Žena byla v mírně podnapilém stavu, orientovaná místem i časem, schopna samostatné chůze. Po jednání s hlídkou byla z místa vykázána.

O hodinu později řešili strážníci v Havlíčkově ulici napadení ženy a jejího psa cizím psem. Na místě bylo zjištěno, že útočící pes byl nejprve uvázaný u lavičky, ale následně se vysmekl z obojku a zaútočil na ženu a psa. Jak žena, tak i její pes utrpěli zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Provedeným šetřením se podařilo nalézt majitelku útočícího psa, která uvedla, že psa toho dne venčil její partner. Celý případ byl řádně zadokumentován a po všech nezbytných úkonech bude předán k dořešení přestupkové komisi.

V 16.22 hodin byla hlídka přivolána do Lázeňské ulice, kde mělo dojít k odcizení peněženky. Na hlídku zde čekal oznamovatel, který uvedl, že mu dvě dívky ve věku asi třinácti let odcizily peněženku z taštičky, kterou měl pověšenou na krku. Mimo osobních dokladů měla být v peněžence i menší finanční hotovost. Muž poskytl strážníkům popis obou dívek. Hlídka provedla kontrolu širšího okolí, ale dívky se nepodařilo nalézt. Vzhledem ke způsobu odcizení peněženky byla věc předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Tím však celá věc neskončila. Zhruba po půl hodině se na služebnu městské policie dostavila žena, která strážníkům předala výše uvedenou peněženku, kterou prý nalezla položenou na schránce důvěry na Resselově náměstí. Peněženku odevzdala, neboť prý měla obavu, aby ji někdo ze schránky neodcizil. Peněženka byla následně předána policistům.

Osm minut po sedmnácté hodině bylo na městskou policii oznámeno, že v Poděbradově ulici leží na zemi muž. Vedle něho má ležet jízdní kolo, boty a peněženka. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže ze Slatiňan. Muž byl silně opilý, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,74 promile alkoholu. Následně byl převezen na vyšetření do pardubické nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové. Tam byl muž posléze převezen a ve 20.40 hodin v pořádku předán tamnímu personálu. Jízdní kolo bylo uloženo na služebně městské policie.

Okolo dvacáté hodiny prověřovala hlídka ve Václavské ulici u domu čp. 1129 oznámení, ve kterém občan uvedl, že se zde u cesty nachází morče nebo křeček. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o volně žijícího křečka polního. Zvíře tak bylo ponecháno na místě.

Po půl jedenácté večerní řešili strážníci v Havlíčkově ulici oznámení o hlučné mládeži. Dle oznamovatelky si zde měli mladí lidé kopat balónem a měli u toho být hluční. Skupina osob byla hlídkou nalezena opodál, ve chvíli, kdy už všichni zacházeli do domu. Hlídkou byli poučeni o době nočního klidu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑