Události ze dne 10.9.2020

14.09.2020 15:57

V 7.31 hodin oznámila žena na linku 156, že ji předchozího dne v místě bydliště oslovil nějaký muž, který jí nabídl výměnu vložky zámku u vchodových dveří do bytu. Oznamovatelka nabídku přijala a za bezpečnostní vložku do dveří zaplatila 4999 Kč, stejně jako další žena v témže v domě. Následující den chtěly ženy od smlouvy odstoupit a bezpečnostní vložku vrátit, ale firma, která práce na místě prováděla, to odmítala. Hlídka na místě zjistila podrobné informace k celému případu a věc zadokumentovala pro podezření z porušení nařízení obce zakazujícího podomní prodej. Celá věc tak bude postoupena k dořešení na přestupkovou komisi.

Krátce před půl jednou vyjížděla hlídka do ulice U Stadionu, kde měla u domu č. p. 742 parkovat vozidla na trávě. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

V 14.36 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém občan upozornil na podezřelého muže, který měl u obchodního domu Kaufland provádět jakousi sbírku, při které chtěl po kolemjdoucích peníze. Dle podrobného popisu se strážníkům podařilo muže na místě zajistit. Záhy bylo zjištěno, že se jedná o občana cizí národnosti. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si převzala celou věc k řešení.

Krátce před devatenáctou hodinou oznámil pracovník prodejny Pramen v Havlíčkově ulici, že v prostoru prodejny se pohybuje bezdomovec bez roušky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že prodejna je již uzavřena. Uvedený bezdomovec se u prodejny ani v jejím okolí nenacházel.

Jen o pár minut později vyjížděli strážníci k obchodnímu domu Tesco, kde měl na parkovišti jeden z bezdomovců obtěžovat zákazníky prodejny. Na místě byli zjištěni dva bezdomovci, muž a žena, kteří byli po jednání s hlídkou vykázáni.

Následně se hlídka přesunula do Rooseveltovy ulice, kde mělo dojít k hádce dvou bezdomovců. Strážníci na místě zjistili, že zde došlo ke slovní rozepři mezi mužem a ženou. Po hlídce nic nežádali a z místa následně odešli.

Ve 20.10 hodin oznámil občan na linku 156 neoprávněné parkování vozidel na vyhrazených parkovacích stáních vFilištínské ulici. Strážníci zde zjistili celkem čtyři neoprávněně parkující vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půl desátou večerní prověřovala hlídka oznámení, v němž oznamovatel uvedl, že Fibichovou ulicí proběhlo nějaké zvíře a za ním běžel pes loveckého plemene. Oznamovatel měl obavu o zdraví občanů. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a širokého okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑