Události ze dne 1.12.2020

04.12.2020 23:41

V 7.50 hodin se obrátila na strážníky během hlídkové činnosti žena s informací, že v Píšťovech zpozorovala volně pobíhajícího německého ovčáka. Strážníci uvedenou lokalitu prověřili, avšak s negativním výsledkem.

Po desáté hodině oznámil na linku 156 místní občan, že jeho starou popelnici umístěnou před domem, poškodil soused. Hlídce tento muž sdělil, že se domníval, že uvedená nádoba na odpad je již stará a nepoužívaná, proto jí deformoval s úmyslem, odevzdat jí do sběrných surovin. Svému sousedovi poté přislíbil, že jeho popelnici uvede do původního stavu. Celá událost prozatím setrvá v řešení městské policie.

V 10.47 hodin vyjeli strážníci do Jiráskovy ulice, kde před nějakou dobou na zahradu tamní obyvatelky dopadlo několik plechů ze sousedního staveniště a přestože tato žena již kontaktovala příslušné stavební dělníky se žádostí o odstranění plechů z jejího pozemku, dodnes je nikdo neodstranil. Oznamovatelka přítomné hlídce sdělila, že již kontaktovala příslušný úřad s podezřením, že uvedená stavba v jejím sousedství je prováděna nelegálně, avšak v době nouzového stavu tento úřad nemohl učinit potřebné kroky. Následně bylo s touto obyvatelkou domluveno, že plechy ze svého pozemku vydá stavebním dělníkům oproti podpisu a podezření na nelegální stavbu bude postoupeno k řešení příslušnému správnímu orgánu.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje cizí automobil na chodníku a navíc, přímo před vjezdem do areálu tamní firmy, kde komplikuje projetí. Strážníci na uvedeném místě žádné vozidlo nezpozorovali, avšak opodál stály dva automobily v místě, kde to je dopravní značkou zakázáno, proto hlídka za stěrače těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.33 hodin byli strážníci přivoláni do Sídliště U Stadionu, neboť parkoval automobil na zeleni. Hlídka i na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před patnáctou hodinou kontaktoval městskou policii občan s informací, že před obchodním centrem ve Škroupově ulici došlo ke konfliktu mezi dvěma bezdomovci. Při příjezdu hlídky byl na uvedeném místě klid a oba přítomní muži uvedli, že měli vzájemnou rozepři. Nikdo z nich dalšího šetření události nežádal.

V 16.47 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, neboť se tam volně pobíhal pes velkého vzrůstu. Hlídka prověřila celou lokalitu, avšak uvedené zvíře tam nezpozorovala.

Přesně v osmnáct hodin obdržela městská policie informaci, že v Husově ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po půl osmé bylo oznámeno na tísňovou linku, že u konkrétního domu v sídlišti U Stadionu parkují automobily na zeleni. Hlídka s třemi přítomnými řidiči těchto vozidel vyřešila jejich přestupky na místě a na šest dalších automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 20.33 hodin přivolal strážníky do Revoluční ulice mladý muž, jehož tam obtěžovali dva lidé. Oznamovatel hlídce po příjezdu sdělil, že v jejich domě se často zdržují bezdomovci, proto tam zastavil dva neznámé muže, zřejmě bezdomovce a snažil se je pokárat. Jeden z této dvojice jej však odstrčil a nehodlal se s ním vybavovat. Strážníkům tito muži uvedli, že v domě navštívili svou známou a při odchodu jim bránil v odchodu z budovy neznámý mladík. Obě strany byly hlídkou poučeny. Protože během události ke zranění, ani ke škodě na majetku nedošlo a nikdo nežádal dalšího šetření, strážníci poté odjeli.

O dvě hodiny později kontaktovala městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, jíž měl z Pardubic pronásledovat její bývalý soused, jenž hledal jejího syna s tím, že je oba následně zastřelí. Při příjezdu strážníků se u oznamovatelky již nacházeli policisté, kteří celou událost převzali k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑