Události ze dne 11.2.2021

14.02.2021 23:45

Před půl devátou bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí volně pobíhá pes, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenachází. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak zmíněné zvíře nezpozorovala.

V 9.57 hodin kontaktovala strážníky se žádostí o pomoc řidička, jíž se v ulici Na Špici nepodařilo nastartovat automobil. Hlídka po příjezdu vozidlo dotyčné slečny nastartovala pomocí startovacích kabelů a poté odjela.

Krátce po třinácté hodině upozornil městskou policii občan na to, že u jednoho z domů na Nábřeží K. Čapka se již třetím dnem nachází odložené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka tento dopravní prostředek na uvedeném místě vyzvedla a následně jej umístila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V 15.30 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, protože tam pracovník ostrahy nalezl cizí platební kartu. Hlídka tento předmět od muže převzala a rovněž jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Po devatenácté hodině se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž po předchozí telefonické domluvě strážníkům předal poraněného netopýra, kterého přinesl k němu domů jeho kocour. Hlídka toto zvíře prozatím umístila na služebně do přepravního boxu a následně vyrozuměla pracovníka záchranné stanice živočichů, jenž o chvíli později převzal zraněného netopýra do své péče.

Ve 23.47 hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, neboť tam přijel nočním vlakem neznámý zmatený muž, jenž tloukl rukou na okno kanceláře výpravčího. Hlídka v dotyčném člověku zjistila muže bez domova, jenž hodlal požádat personál nádraží, zda by mohl v jejich budově přečkat mrazivou noc. Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám strážníci pro dotyčného muže zajistili nocleh v městské ubytovně v Tovární ulici, kam jej následně dopravili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑