Události ze dne 11.4.2022

13.04.2022 11:23

Minutu před sedmou hodinou ranní vyjeli strážníci na náměstí U Vodárny, jelikož tam občan zaregistroval nesprávně stojící automobily. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.06 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na dětském hřišti v sídlišti Na Větrníku se pohybuje zraněný havran, jenž nedokázal vzlétnout. Hlídka se po příjezdu pokusila tohoto ptáka odchytnout, avšak neúspěšně, neboť dotyčný havran se vznesl a odletěl pryč.

Krátce před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, protože tam parkovaly některé automobily na zeleni. Hlídka se dvěma přítomnými řidiči těchto vozidel vyřešila přestupky na místě a na třetí automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 14.48 hodin požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že na parkovišti u hřbitova ve Škroupově ulici došlo k poškození zaparkovaného vozidla. Strážníci kontaktovali poškozeného muže, jenž uvedl, že neznámý pachatel zřejmě hřebíkem porýpal všechny dveře jeho automobilu. Vzhledem k výši způsobené škody následně celou věc převzala k řešení PČR.

Přibližně o hodinu později kontaktoval městskou policii opět operační důstojník PČR, jenž tentokrát požádal o prověření informace o tom, že v parku Republiky došlo k fyzickému napadení občana třemi muži s tím, že na místo události již byla přivolána zdravotní záchranná služba. Strážníci v parku jednali s místním obyvatelem, jenž uvedl, že tam seděl na lavičce společně s kamarádem, když k nim přistoupili tři neznámí muži, z nichž jeden jej požádal o cigaretu s tím, že ji zaplatí. Jakmile přítel tomuto člověku cigaretu vydal, dotyčný muž hodlal odejít pryč. Mezi kamarádem a tímto člověkem však poté došlo k rozepři, jež vygradovala do té míry, že neznámý muž udeřil jeho kamaráda láhví do hlavy a poté s ostatními osobami utekl pryč. Hlídka oba muže vyzvala, aby se ve stanovený termín dostavili k sepsání zápisu o podaném vysvětlení. Podezřelé osoby se strážníkům nikde v okolí nepodařilo zaregistrovat. Po zadokumentování bude spisový materiál postoupen k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

Po devatenácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové se povalují bezdomovci, již pokřikují na zákazníky. Hlídka u této prodejny zastihla podnapilou, avšak místem i časem orientovanou ženu bez domova, kterou pro nevhodné chování vykázala.

V 19.43 hodin informoval městskou policii obyvatel Hradištní ulice o tom, že v jejich domě se pohybuje neznámá žena, jež obyvatelům nabízí bezplatnou kontrolu oken. Hlídka prověřila uvedenou budovu, avšak tuto osobu tam nezastihla.

Před sedmou hodinou ranní vyjeli strážníci do ulice Dr. Malíka, neboť u vchodu do tamní základní školy ležela dvě kola od automobilu. Hlídka tyto předměty vyzvedla a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑