Události ze dne 11.5.2020

12.05.2020 18:15

Před jedenáctou hodinou dopolední oznámil na linku 156 řidič autobusu, že na Palackého třídě nemohl s vozidlem vjet do prostoru zastávky, neboť tam neoprávněně parkují automobily. Hlídka na tři z těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem čtvrtého automobilu vyřešila jeho dopravní přestupek na místě.

Ve 12.29 hodin byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, neboť se tam vzájemně napadali dva bezdomovci. Při příjezdu hlídky mezi nimi k napadání nedocházelo. Dotyčný muž i jeho přítelkyně uvedli, že se mezi nimi jednalo o chvilkovou roztržku, avšak již se uklidnili a šetření události nežádají. Protože tato dvojice byla orientována místem i časem, strážníci muže i ženu poučili a poté odjeli.

Přibližně o hodinu později kontaktoval městskou policii občan s tím, že ve Slatiňanech V Kaštance probíhá kácení stromů a ulomené větve z těchto stromů padají do jeho zahrady. Hlídka na uvedeném místě zjistila, že tato činnost byla prováděna firmou na základě žádosti tamního městského úřadu. Přítomný oznamovatel dále zmínil svojí nespokojenost s tím, že přítomní pracovníci odložili kusy pokácených stromů na jeho pozemek a rozebrali dětské pískoviště. Následně se na místo dostavila příslušná pracovnice Městského úřadu ve Slatiňanech, jež tomuto muži sdělila, že o plánovaném kácení stromů v předstihu informovala majitelku dotčeného pozemku, která jej jako nájemce měla informovat. Oba přítomní pracovníci odborné firmy poté přislíbili, že složené dřevo z mužem pronajatého pozemku odstraní a zároveň, že po ukončení prací sestaví pískoviště, jež takto preventivně ochránili před možným poškozením. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

V 15.19 hodin vyjeli strážníci na základě upozornění operátora tísňové linky 112 do Václavské ulice, kde se měla nacházet žena bez domova, jež házela části větví stromů po projíždějících automobilech. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dotyčnou ženu nezaregistrovala.

Před dvacátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že vedle autobusové zastávky v Malecké ulici leží na zemi neznámá osoba. Hlídka po příjezdu v této ležící ženě zjistila místní obyvatelku, které již vzhledem k jejímu poranění hlavy přivolal lékařskou pomoc kolem jdoucí muž. Po příjezdu RZS byla tato žena, jež byla pod vlivem alkoholu, dopravena na ošetření do nemocnice.

V 19.08 hodin byli strážníci přivoláni do Michalského parku, kde měla skupina mladých lidí vystoupat na střechu tamního kostela. Hlídka na střeše této budovy nikoho nezaregistrovala, avšak v těsné blízkosti kostela se zdržovaly dvě skupiny mládeže, jež po jednání se strážníky z parku odešly.

Několik minut po dvacáté třetí hodině upozornil městskou policii občan na to, že v panelovém domě na Palackého třídě ruší noční klid jeho konkrétní obyvatel nadměrným hlukem. Strážníci kontaktovali příslušného nájemníka, jenž poté vypnul radiopřijímač a svou návštěvu poslal domů. Po vyřešení přestupku byl v uvedené budově klid.

Ve 22.58 hodin kontaktoval strážníky občan, jenž poukázal na nesprávně parkující automobily, jež stály v pěší zóně a také v obytné zóně v centru města. Hlídka prověřila parkování v uvedené lokalitě a následně za stěrače dvaceti třech vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑