Události ze dne 11.7.2023

16.07.2023 20:18

Krátce před devátou hodinou dopolední prověřovali strážníci v Čáslavské ulici oznámení, že z přízemního bytu je slyšet volání o pomoc. V uvedeném bytě se nacházely dvě ženy, matka s dcerou, obě shodně uvedly, že se v bytě nic nestalo. Žádnou pomoc tedy od hlídky nežádaly.

Ve 14.40 hodin oznámil muž na linku 156, že v Dašické ulici se nachází zraněná poštolka. Strážníci poštolku umístili do přepravní klece a převezli ji na služebnu, kde byla předána pracovnici záchranné stanice Pasíčka.

Před devatenáctou hodinou vyjížděla hlídka na Palackého třídu, kde měl do pískoviště na dětském hřišti upadnout opilý bezdomovec. Na místě byl nalezen silně opilý muž, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,96 promile alkoholu. Služebním vozidlem byl převezen do pardubické nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici. Tam byl muž posléze převezen a ve 20.15 hodin v pořádku předán tamnímu personálu.

Ve 20.17 hodin přijal operační důstojník městské policie další oznámení o zraněné poštolce, tentokrát se mělo jednat o mládě, které bylo nalezeno v ulici U Stadionu. I v tomto případě byla poštolka převezena na služebnu, kde byla předána pracovníkovi záchranné stanice.

Před půl čtvrtou ranní řešili strážníci ve Šnajdrově ulici oznámení o rušení nočního klidu. Na místě byl zjištěn dům, ze kterého vycházel hluk skrze otevřená okna. Hlídka zde jednala s majitelem domu, který uvedl, že slaví narození syna. Muž byl poučen o době nočního klidu, po jednání s hlídkou zavřel okna a přislíbil, že na místě již bude klid.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑