Události ze dne 11.8.2021

12.08.2021 10:04

Krátce před desátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice, kde před areálem tamní firmy parkovaly kamiony takovým způsobem, že v tomto úseku komplikovaly ostatním automobilům projetí. Hlídka u příslušného podniku žádná nákladní vozidla nezastihla a protiprávní jednání řidičů nezaregistrovala.

V 10.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve slatiňanské Kaštance volně pobíhá pes, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenachází. Strážníci před příjezdem na uvedené místo obdrželi informaci od oznamovatele o tom, že dotyčné zvíře již odvedla jeho majitelka.

Před polednem obdržela městská policie informaci, že v parku na Střelnici se nachází sršní hnízdo a mohlo by tam dojít k pobodání lidí žihadly. Hlídka příslušné místo prověřila a poté do parku přivolala Hasičský záchranný sbor, jehož příslušníkům se tyto sršně zlikvidovat nepodařilo. Strážníci proto nebezpečné místo ohraničili technickým prostředkem a zakázali do něj osobám vstup. Celou věc dořeší příslušný odbor městského úřadu.

V 13.13 hodin vyjeli strážníci do Průmyslové ulice, neboť tam nesprávně parkovaly dva automobily. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, jehož řidiče se následně podařilo telefonicky kontaktovat. Dotyčný muž po vyřešení přestupku se strážníky automobil přeparkoval.

Pět minut po čtrnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že u domu v Husově ulici zpozoroval zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku příslušného vozidla, kterou se však hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat.

V 17.10 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Husově ulici u popelnic leží na zemi neznámý muž. Hlídka v tomto člověku zjistila obyvatele Skutče, jenž uvedl, že tam usnul. Následně dotyčný muž, orientovaný místem i časem, sám odešel pryč.

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, protože tam došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž z Pardubic se ke svému úmyslnému jednání doznal a hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené láhve alkoholu byly vráceny zpět do prodeje.

V 18.23 hodin obdržela městská policie informaci od občanky o tom, že na cyklostezce na Palackého třídě leží na zemi osoby. Při příjezdu hlídky tito lidé bez domova vstali a orientováni místem i časem odešli.

Po dvacáté hodině vyjeli strážníci do ulice Vrchlického, neboť tamní obyvatelka nalezla cizí peněženku s doklady a s finanční hotovostí. Hlídka peněženku i s jejím obsahem od ženy převzala a poté ji uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Ve 22.10 hodin telefonicky poukázal anonymní oznamovatel na to, že v ulici K Presům se na chodníku zabydleli bezdomovci. Hlídka tyto osoby bez domova zastihla na odchodu.

Šest minut po jedné hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že ve Václavské ulici se pohybuje chodec oblečený do tmavého oblečení prostředkem silnice. Hlídka tuto ulici prověřila, avšak tuto osobu nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑