Události ze dne 12.1.2021

15.01.2021 09:19

V 11.03 hodin oznámil občan na linku 156, že v Lázeňské ulici porušují parkující vozidla zákaz stání. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním devíti výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Krátce před čtrnáctou hodinou přijali strážníci oznámení, že v ulici Na Větrníku, se nachází volně pobíhající pes. O pár minut později oznamovatel upřesnil, že pes běžel směrem do Malecké ulice. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

V 16.19 hodin se na strážníky obrátila žena bydlící v Palackého třídě čp. 790 a v oznámení uvedla, že z vedlejšího bytu slyší svého souseda, který volá, že upadl na zem a nemůže sám vstát. To samé řekl muž skrze dveře i strážníkům. Na místo tak byla přivolána jednotka HZS, která provedla otevření bytu. Následně strážníci zvedli muže ze země a posadili jej. U muže nebylo zjištěno žádné viditelné zranění, sám uvedl, že se cítí po zdravotní stránce v pořádku. Možnost lékařského vyšetření odmítl. O celé události byl posléze vyrozuměn jeho syn.

O hodinu později byla městská policie přivolána do Nerudovy ulice, kde měla na zemi ležet žena. Strážník ženu zvedl ze země, posadil ji a přikryl termofólií. Na místě se ženou vyčkal do příjezdu RZS, kterou do Nerudovy ulice přivolala oznamovatelka.

Po dvaadvacáté hodině řešila hlídka oznámení o bezdomovcích, kteří se nacházeli v prostoru čekárny ČD a odmítali místo opustit. Po příjezdu na místo se zde nacházel silně opilý muž, který nebyl orientován místem ani časem. Následně byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Z důvodu plné kapacity na protialkoholní záchytné stanici byl muž posléze v nemocnici hospitalizován.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑