Události ze dne 12.12.2020

14.12.2020 13:47

V 8.36 hodin oznámil občan na linku 156, že v Poděbradově ulici je v blízkosti zemědělské školy ulomené dopravní značení. Závada byla zapsána do knihy závad a informace byla následně předána příslušnému správci komunikace.

Krátce po půl jedné vyjížděla hlídka do Slatiňan, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa. Dle známky, kterou měl pes na obojku, byl dohledán jeho majitel a následně i osoba, která měla v tu dobu psa v péči. Jí byl pes v obci Kunčí v pořádku předán.

V 13.15 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to ve věci prověření oznámení na parkování vozidla v ulici Dr. Bartůňka. Hlídka na místě zjistila, že vozidlo parkuje na nezpevněné ploše, která je soukromým pozemkem. Přestupkové jednání zde nebylo jednoznačně prokázáno.

Po půl páté odpolední převzala hlídka v ulici Na Větrníku jízdní kolo, které oznamovatelka nalezla pohozené v listí u komunikace vedoucí z ulice na Větrníku do ulice Na Kopci. Kolo bylo převezeno na služebnu městské policie, kde bylo následně uloženo do oddělení ztrát a nálezů.

V 20.50 hodin se na strážníky obrátila žena, jež žádala o pomoc se zvednutím manžela, který doma upadl z invalidního vozíku na zem, a ona ho sama nedokázala zvednout. Strážníci muže zvedli ze země a uložili jej na lůžko. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.  

Po půl dvanácté večerní prověřovala hlídka telefonát, v němž občan uvedl, že v Čavisovské ulici leží na zemi opilý muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Chrudimi. Toho si vzhledem k jeho vrávoravé chůzi převzala do péče jeho manželka.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑