Události ze dne 12.3.2024

13.03.2024 13:11

V 8.48 hodin byli strážníci přivoláni do Fortenské ulice, kde se na schodišti nacházela odložená injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a dopravila k odborné likvidaci.

Po jedenácté hodině obdržela městská policie informaci, že v Krocínově ulici leží na zemi dva nože, hadr a kleštičky na nehty. Vzhledem k tomu, že uvedené předměty byly silně znečistěné a značně poškozené, hlídka je vyzvedla a umístila do nádob určených pro příslušný druh odpadu.

V 11.44 hodin bylo oznámeno na linku 156, že Vlčí Horou směrem do Presů kráčí zřejmě opilý a zakrvácený cizinec, k němuž oznamovatelka přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, přičemž dotyčný člověk se snaží z místa odejít pryč. Vzhledem k momentálnímu vytížení strážníků byla tato informace předána k řešení Policii ČR, jež na uvedené místo vyslala policisty.

Deset minut po čtrnácté hodině vyjeli strážníci do Markovic, jelikož v okolí tamního domu volně pobíhal pes většího vzrůstu. Hlídka po příjezdu k příslušné budově obdržela informaci od oznamovatele, že uvedené zvíře již odběhlo neznámo kam. Strážníci následně prověřili celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

O hodinu později se obrátila na městskou policii pracovnice hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že před jejich prodejnou se zdržují bezdomovci, již po kolem jdoucích lidech žebrají peníze. Hlídka tyto osoby na uvedeném místě nezastihla.

V 19.40 hodin se na služebnu strážníků dostavila žena, jež přišla odevzdat cizí batoh s dětskými hračkami, který nalezla odložený ve venkovní posilovně v ulici V Průhonech. Hlídka toto zavazadlo i s jeho obsahem uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2024, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑