Události ze dne 12.5.2021

16.05.2021 01:28

Pět minut po deváté hodině dopolední kontaktovala městskou policii s žádostí o pomoc zdravotní sestra, jež uvedla, že její klient, jenž doma upadl, sám bez pomoci nedokáže vstát. Oznamovatelka dodala, že na strážníky počká před domem tohoto muže. Hlídka po příjezdu dotyčného člověka vyzvedla po pádu nezraněného a usadila jej na pohovku. Poté strážníci odjeli.

V 10.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u obchodního centra v ulici SNP na parkovišti dvě podezřelé osoby oslovují kolem jdoucí lidi s žádostí o finanční příspěvek do charitativní sbírky. Oznamovatelka dále uvedla, že se však s největší pravděpodobností jedná o falešnou sbírku. Hlídka neprodleně prověřila uvedené místo a následně i okolí dalších supermarketů v Chrudimi, avšak tyto podezřelé lidi, jejichž popis měla k dispozici, nikde nezpozorovala.

Přesně v jedenáct hodin byli strážníci přivoláni do ulice V Tejnecku, protože tam nesprávně parkovala dvě dodávková vozidla, jež částečně bránila ve vyjetí automobilu z tamní garáže. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z těchto vozidel vyřešila dopravní přestupek na místě a za stěrač druhého automobilu umístili strážníci výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.25 hodin informoval telefonicky městskou policii občan o tom, že v Michalském parku nalezl cizí odložený mobilní telefon. O chvíli později se tento muž dostavil na služebnu na Resselově náměstí, kde cizí přístroj odevzdal strážníkům. Přibližně o hodinu později na telefonní číslo nalezeného mobilního telefonu volal příbuzný jeho majitele, jenž v telefonátu hlídce přislíbil, že majitele dotyčného telefonu vyrozumí o jeho uložení na městské policii. Majitel telefonního přístroje se o chvíli později dostavil na služebnu, kde svůj mobilní telefon v pořádku vyzvedl. Protože tento muž projevil přání kontaktovat poctivého nálezce a osobně mu poděkovat, strážníci na základě souhlasu nálezce předali majiteli mobilního telefonu jeho telefonní číslo.

Třicet osm minut po sedmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Michalském parku se zdržuje skupina mládeže, jež se tam nevhodně chová a dále, že jeden z přítomných chlapců tam fyzicky napadá mladou dívku. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že tam došlo k napadení mladé ženy jejím přítelem. Během této události jí přispěchal na pomoc neznámý kolem jdoucí muž, jenž útočníkovi zabránil v dalším napadání a setrval s ním na místě do příjezdu hlídky. Po příjezdu policistů, jímž byla tato událost rovněž oznámena, byl podezřelý mladík podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou přes 1,7 promile. Událost byla zadokumentována a celou věc převzala na místě k řešení Policie ČR.

Ve 20.17 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, protože u vstupu do tamního supermarketu měla postávat opilá žena, jež odmítla z místa odejít. Při příjezdu hlídky se na uvedeném místě, ani v okolí tato osoba nenacházela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑