Události ze dne 12.5.2023
V 8.04 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Kollárově ulici stojí automobil na chodníku. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.
Krátce po desáté hodině informoval městskou policii občan o tom, že na pozemku jednoho z rodinných domů ve Vestci zřejmě dochází k nelegálnímu hloubení studny. Strážníci na uvedeném místě kontaktovali přítomného muže, jenž sdělil, že provádí pouze geologický průzkum pro budoucí stavbu, vykonávaný na žádost příslušného projektanta, přičemž dodal, že k této činnosti není zapotřebí žádného povolení. Hlídka poté odjela.
Pět minut po desáté hodině vyjeli strážníci do ulice Dr. Bartůňka, protože tam parkoval automobil na chodníku. Hlídka v uvedené ulici shledala dvě nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.
V 10.41 hodin obdržela městská policie informaci, že u supermarketu ve Václavské ulici se zdržují bezdomovci a popíjí alkohol. Hlídka u této budovy zastihla mírně podnapilého, avšak místem i časem orientovaného muže, jehož z místa vykázala.
Tři minuty před polednem byli strážníci přivoláni do Vlčnovské ulice, protože tam ležel na zemi bezdomovec. Dotyčný muž, jenž odpočíval, po příjezdu hlídky vstal a sám odešel pryč.
Ve 12.42 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Široké ulici u muzea nesprávně parkuje několik automobilů. Strážníci za stěrače osmi z nich umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších třech vozidel vyřešila hlídka dopravní přestupky na místě.
Po patnácté hodině kontaktovala městskou policii pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušném supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Neuhrazené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.
V 15.56 hodin vyjeli strážníci do Václavské ulice, neboť se tam měli pohybovat neznámí muži, nabízející tamním obyvatelům k prodeji brambory. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak tyto osoby nezaregistrovala.
Patnáct minut po dvacáté první hodině zpozorovala hlídka na komunikaci v ulici Čs. armády olejovou skvrnu, jež vedla směrem k výrobnímu závodu ve Škroupově ulici. U nedalekého areálu garáží strážníci ztotožnili řidiče příslušného automobilu, jenž toto znečistění silnice způsobil. Dotyčný muž hlídce uvedl, že poté, co zjistil, že během jízdy prorazil olejovou vanu vozidla, informoval hasiče, již přislíbili, že způsobenou olejovou skvrnu odborně zlikvidují.
Ve 22.46 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v medlešickém parku zní v tuto dobu hlasitá hudba. Strážníci na uvedeném místě zastihli skupinu mladých lidí, poslouchajících reprodukovanou hudbu. Hlídka přítomné osoby řádně poučila a po vyřešení přestupku odjela.
© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing