Události ze dne 12.6.2021

15.06.2021 15:18

Krátce po osmé hodině dopolední obdržela městská policie informaci, že v jednom z bytů domu ve Filištínské ulici došlo k fyzickému napadení. Strážníci kontaktovali jeho obyvatele. Přítomný partnerský pár hlídce sdělil, že mezi nimi došlo pouze ke slovní rozepři, přičemž nikdo z nich nežádal dalšího šetření městskou policií. Strážníci přítomnou ženu i muže poučili, jak mohou případně v celé věci postupovat. Vzhledem k tomu, že hlídka také obdržela informaci o tom, že tito lidé na společnou chodbu domu umístili svůj nábytek, což se ostatním obyvatelům nezamlouvalo, upozornila je na to. Následně tento pár veškeré své věci přemístil z chodby do bytu.

V 8.45 hodin se na služebnu strážníků dostavila s žádostí o pomoc obyvatelka Kollárovy ulice, jež při odchodu z domu ve svém bytu zabouchla klíče, a tudíž se nemohla vrátit domů. Jelikož dotyčná žena dále sdělila, že při odchodu z bytu zanechala otevřené okno do ulice, hlídka jí nabídla řešení takovým způsobem, kdy jeden ze strážníků vystoupá pomocí služebního žebříku do jejího bytu, kde otevře vstupní dveře zevnitř. Protože dotyčná žena s navrženým řešením souhlasila, po chvíli již mohla vstoupit dveřmi do svého bytu.

Před sedmnáctou hodinou byli strážníci přivoláni k letnímu stadionu, neboť se tam nacházela občanka, jež právě odchytla volně pobíhajícího psíka. Hlídka po příjezdu uvedené zvíře převzala a dle mikročipu umístěného na jeho těle se pokusila zjistit jeho majitele. To se však nepodařilo, proto strážníci psíka dopravili do útulku v Sečské ulici, kde jej v pořádku umístili do připraveného kotce. Vzhledem k tomu, že v 17.31 hodin kontaktovala městskou policii majitelka tohoto zvířete s informací, že její pes se ztratil, hlídka ženu informovala, kde jej může vyzvednout. O chvíli později se dotyčná žena dostavila k útulku v Sečské ulici, kde jí bylo po vyřešení přestupku se strážníky její zvíře v pořádku vydáno.

V 19.18 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před garáží ve Filištínské ulici parkuje nesprávně cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila po domluvě s majitelkou garáže výzvu pro nepřítomného řidiče.

Minutu po dvacáté hodině se obrátil na městskou policii muž a sdělil, že byl před hypermarketem v ulici Dr. Milady Horákové napaden skupinkou lidí, přičemž dodal, že žádného šetření v uvedené věci nežádá s tím, že k vyřízení věci postačí, když tam strážníci zjednají pořádek. Hlídka na základě této informace prověřila příslušné místo i jeho okolí, avšak dotyčné lidi tam nezaregistrovala.

Ve 21.33 hodin byli strážníci opět přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť tentokrát u vchodu do prodejny postával podnapilý člověk. Hlídka na uvedeném místě zastihla dvojici lidí bez domova. Protože obě tyto osoby byly orientované místem i časem, strážníci je vykázali.

Deset minut po dvacáté třetí hodině informoval městskou policii mladý muž o tom, že cestou s kamarády po cyklostezce u řeky Chrudimky byli u odpočívadla slovně napadeni neznámými opilci. Hlídka vyjela k oznamovateli, jenž sdělil, že mezi ním a jemu známou slečnou došlo ke slovní rozepři poté, co hledal svůj mobilní telefon, jenž cestou vypadl z jeho kapsy, přičemž ona se domnívala, že na ni úmyslně svítí svítilnou. Mladý muž poté uvedl, že vzhledem k tomu, že se s dotyčnou slečnou vzájemně znají, nežádá v uvedené věci žádného dalšího šetření. Oba přítomné lidi strážníci poučili a poté odjeli.

V 1.04 hodin oznámil na linku 156 občan, že u autobusové zastávky Stromovka dochází k rušení nočního klidu, přičemž dodal, že tam vyčká na příjezd strážníků. Při příjezdu hlídky byl již v uvedené lokalitě klid a k protiprávnímu jednání tam nedocházelo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑