Události ze dne 12.6.2022

13.06.2022 14:08

Po patnácté hodině se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž strážníkům předal cizí nalezenou peněženku s doklady a s finanční hotovostí. Po devatenácté hodině se na služebnu dostavil její majitel, jenž poté všechny své věci v pořádku vyzvedl.

V 17 hodin byli strážníci přivoláni do ulice U Valchy, protože před dům tamního obyvatele někdo odstavil nákupní vozík. Hlídka tuto informaci nejprve prověřila a následně vyrozuměla pracovníka příslušného supermarketu, jenž přislíbil, že odstavený nákupní vozík na uvedeném místě vyzvedne.

Po dvacáté druhé hodině oznámil na linku 156 muž, že u restaurace v Havlíčkově ulici jeho kamaráda úmyslně srazil projíždějící automobil a dodal, že vzhledem k jeho zranění již na místo přivolal Zdravotní záchrannou službu. Strážníci po příjezdu na místo události vyrozuměli PČR a také přivolali Zdravotní záchrannou službu, neboť u přítomné svědkyně této události nastaly náhlé zdravotní problémy. Po příjezdu policistů, již celou věc převzali k řešení pro podezření ze spáchání trestného činu, hlídka setrvala na místě a poskytla jim potřebnou asistenci.

Ve 22.21 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Topolské ulici zpozoroval na komunikaci kráčející mládě sovy, jež nedokázalo vzlétnout. Vzhledem k vytížení hlídky operátor městské policie s dotyčným mužem domluvil, že uvedené mládě sám odchytne a poté je dopraví do Havlíčkovy ulice, kde tuto sovu převezmou strážníci, aby ji následně předali do péče pracovníka záchranné stanice živočichů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑