Události ze dne 12.6.2023

13.06.2023 11:28

Po sedmé hodině ranní obdržel strážník vykonávající dohled u přechodu pro chodce na Školním náměstí informaci, že v nedaleké autobusové zastávce se zdržuje bezdomovec, jenž křičí na kolemjdoucí lidi. Strážník dotyčného muže z místa vykázal, orientovaného místem i časem.

V 8.31 hodin bylo oznámeno na linku 156, že Lázeňskou ulicí neprojelo vozidlo zásobování, neboť mu v tom zabránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka příslušnou ulici prověřila, avšak překážku v silničním provozu tam neshledala.

O čtyři minuty později byli strážníci přivoláni na dvůr městského úřadu v Pardubické ulici, jelikož tam přímo před vjezdem do garáže parkovalo cizí vozidlo. Před příjezdem hlídky uvedený automobil z místa odjel.

V 11.03 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Lázeňské ulici došlo k pádu cyklisty z jízdního kola, přičemž dotyčný starší muž setrval na místě. Protože měl tento člověk viditelné odřeniny, strážníci k němu přivolali Zdravotnickou záchrannou službu, jež tohoto místního muže přepravila na vyšetření do nemocnice. Jeho dopravní prostředek hlídka vyzvedla a převzala do úschovy. V odpoledních hodinách se majitel tohoto jízdního kola dostavil na služebnu, kde svůj dopravní prostředek v pořádku vyzvedl.

Po poledni vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde na jedné z tamních autobusových zastávek ležel bezdomovec. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, z prostoru zastávky vykázala.

Ve 13.07 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Slatiňanech parkuje vozidlo přímo před hasičskou zbrojnicí, což by mohlo zkomplikovat případný zásah hasičů. Před příjezdem hlídky tento automobil odjel pryč.

Krátce před šestnáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u budovy divadla v ulici Čs. partyzánů leží bezdomovec. Strážníci v dotyčném člověku zjistili obyvatele Slatiňan, jenž nebyl orientován místem ani časem, přičemž z jeho dechu byl cítit alkohol. Hlídka jej proto podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,77 promile alkoholu. Strážníci následně tohoto muže dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej hlídka přepravila a v pořádku předala do péče personálu.

Šest minut po šestnácté hodině přivolala strážníky na hřbitov ve Škroupově ulici žena, jež shledala, že z jejího hrobového místa někdo odcizil muškát, jenž se nacházel v ozdobné misce. Hlídka během jednání s oznamovatelkou obdržela informaci o tom, že dotyčná občanka v uvedené věci nežádá žádného šetření s tím, že celou věc oznámila jako poznatek a k řešení jí postačí, když strážníci na tento areál zaměří svůj dohled.

V 16.20 hodin se obrátila na městskou policii obyvatelka sídliště Na Větrníku s tím, že pod tamním stromem zaregistrovala dvě malá ptáčata. Hlídka tyto ptáčky vyzvedla a dopravila na služebnu, kde je poté převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Po devatenácté hodině oznámil na tísňovou linku majitel místní restaurace, že na dvoře jeho podniku se pohyboval podezřelý muž, jenž následně vstoupil do restaurace, kde oslovil přítomnou servírku s podivnou otázkou. Strážníci dotyčného člověka v příslušném podniku kontaktovali, přičemž vyšlo najevo, že se zakoukal do přítomné obsluhy, proto uvedenou servírku nakonec oslovil, aby se dotázal, v kolik hodin bude odcházet ze zaměstnání. Tento zákazník po podaném vysvětlení odešel pryč a dotyčné ženě hlídka přislíbila, že před koncem provozní doby restaurace vyčká v jejím okolí, aby neměla obavu z odchodu domů.

Ve 23.05 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, jelikož tam v jednom z domů došlo k pádu jeho obyvatelky z postele na zem, přičemž její sousedka jí sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka dotyčnou ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a uložila ji zpět na lůžko, kde setrvala.

Před půlnocí požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba, aby hlídka vyjela do Hniličkovy ulice, jelikož se tam měli pohybovat podezřelí muži, vybavení teleskopickými obušky. Při příjezdu strážníků do příslušné ulice tam již zasahovali policisté, již celou událost šetřili, přičemž asistenci hlídky nepožadovali. Strážníci proto odjeli.

V 6.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici K Ploché dráze volně pobíhají dva psi. Hlídka v uvedené ulici zaregistrovala jedno zvíře většího vzrůstu, jež bylo vzhledem k jeho plachosti nechytatelné. Dotyčný pes vzápětí odběhl neznámo kam.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑