Události ze dne 12.7.2023

16.07.2023 20:19

V 6.55 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že na cyklostezce v Husově ulici se nachází již delší dobu dvě odložená jízdní kola. Ta byla následně převezena na služebnu a po zadokumentování byla uložena do oddělení ztrát a nálezů.

O hodinu později odchytli strážníci v ulici Na Valech zraněnou poštolku. V přepravní kleci byla převezena na služebnu, kde si ji vyzvedla pracovnice záchranné stanice Pasíčka.

Následně hlídka vyjela na základě oznámení do Slatiňan, kde mělo dojít k opakované krádeži květin z květináče umístěného před domem. Strážníci na místě jednali s manželkou oznamovatele, která sdělila podrobnější informace k celé věci. Případ byl na místě zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Po desáté hodině dopolední řešili strážníci oznámení o špatně parkujícím vozidle v Pobřežní ulici. Vozidlo zde bránilo průjezdu ostatním řidičům. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, jenž byl záhy kontaktován. Strážníkům uvedl, že vozidlo řídil jeho známý, kterého bude ihned kontaktovat. Po chvíli se k vozidlu dostavil řidič a vozidlo přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

V 15.04 hodin oznámila žena na linku 156, že na Resselově náměstí je zaparkované vozidlo, ve kterém je zavřený pes. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo se na místě již nenachází.

Ve 23.18 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o rušení nočního klidu. Oznamovatelka uvedla, že v Městském parku, v blízkosti bytových domů, křičí bezdomovec. Na místě byly zjištěny dvě osoby, muž a žena. Hlídce uvedli, že parkem pouze prochází. Oba byli poučeni o době nočního klidu a po jednání se strážníky z místa odešli.

Následně byli strážníci požádáni o pomoc v domě s pečovatelskou službou, kde upadl klient, který nebyl schopen vstát. Strážníci muže zvedli ze země a posadili jej. Dále se o něho postarala pečovatelka.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑