Události ze dne 13.2.2021

14.02.2021 23:48

V 9.17 hodin se na městskou policii obrátil telefonicky pracovník ostrahy supermarketu v Poděbradově ulici s tím, že do jejich prodejny vstoupil zákazník bez zakrytých dýchacích cest, jenž odmítl na jeho výzvu supermarket opustit. Strážníci v tomto zákazníkovi zjistili obyvatele Práchovic. Protože dotyčný člověk hlídce uvedl, že neuznává vládní nařízení o povinnosti používání ochranných roušek a trval na tom, že se svým jednáním nedopustil ničeho nezákonného, strážníci jeho počínání zadokumentovali a celou věc následně dořeší příslušný správní orgán.

Před polednem oznámil na linku 156 občan, že nalezl cizí platební kartu. Hlídka vyjela k tomuto muži a nález od něj převzala. Nalezenou platební kartu poté strážníci odevzdali do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Nerudovy ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil majiteli tamní nemovitosti ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Protože hlídka v uvedené ulici nesprávně zaparkovaný automobil nezaregistrovala, kontaktovala oznamovatele, jenž uvedl, že se jedná o Nerudovu ulici v Hlinsku. Operátor městské policie na základě této skutečnosti o nesprávném parkování telefonicky vyrozuměl svého kolegu v Hlinsku.

V 15.04 hodin upozornil městskou policii občan na to, že v křižovatce ulic Družstevní a Malecká zaregistroval automobily nesprávně stojící v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy a dále, že na autobusové zastávce v Poděbradově ulici neoprávněně parkuje vozidlo taxislužby. Hlídka na uvedené automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvacet minut po osmnácté hodině vyjeli strážníci směrem k obci Topol, protože tam žena zpozorovala na komunikaci odstavený neosvětlený automobil. Hlídka tuto informaci prověřila a následně se pokusila kontaktovat majitele tohoto vozidla, což se nepodařilo. Vzhledem k této skutečnosti strážníci před odstavené vozidlo umístili výstražný trojúhelník a prostřednictvím pardubických policistů se pokusí co nejdříve vyrozumět jeho majitele.

Chvíli po půlnoci obdržela městská policie oznámení o tom, že v restauraci na Palackého třídě probíhá diskotéka. Strážníci při příjezdu slyšeli z tohoto podniku znít reprodukovanou hudbu, avšak pohyb osob uvnitř nebyl hlídkou zaznamenán. Všechny vchody do této provozovny byly uzamčeny a telefonní hovory operátora městské policie na telefonní čísla uvedená na dveřích této restaurace nikdo nepřijal, proto strážníci situaci na místě zadokumentovala a v následujících dnech provedou dořešení celé události a dle zjištěných skutečností stanoví příslušnou právní kvalifikaci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑