Události ze dne 13.3.2020

16.03.2020 17:37

Po osmé hodině ranní informovala městskou policii ostraha supermarketu v ulici SNP o tom, že do jejich prodejny opakovaně vběhl pes, jehož majitel se nikde v okolí nenachází. Strážníci toto zvíře v supermarketu převzali a dopravili do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce. Během dopoledne se do tohoto zařízení dostavil majitel psa z Chrudimi a po vyřešení přestupku s hlídkou své zvíře odvedl.

Přesně v deset hodin byli strážníci přivoláni do ulice Vrchlického, kde došlo k nedorozumění mezi dvěma řidiči automobilů. Po příjezdu hlídky si oba muži vše v klidu vzájemně vyříkali a v dobrém se rozešli. Ani jeden z nich po strážnících nežádal šetření předchozího nedorozumění, proto hlídka odjela.

V 16.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u Kopanického mlýna parkují nesprávně některé automobily. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak přestupkové jednání řidičů tam nezaregistrovala.

Třicet pět minut po devatenácté hodině kontaktoval městskou policii občan s upozorněním, že u okružní křižovatky v ulici SNP zasahují uvolněné plastové silniční ostrůvky do komunikace. Hlídka po příjezdu tyto díly umístila na původní místo.

Ve 22.56 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Václavské ulice, protože se v tamním zdravotnickém zařízení na chirurgickém příjmu nacházel agresivní pacient. Při příjezdu strážníků byl muž z Opatovic již klidný, přesto hlídka z preventivních důvodů setrvala v jeho blízkosti do příjezdu přivolaných policistů, kteří následně realizovali jeho převoz do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Po jedné hodině ranní se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obsluha čerpací stanice v Dašické ulici, kde v tuto dobu probíhal prodej zboží pouze přes výdejní okénko, neboť jeden z jejich zákazníků se tlučením do dveří obchodu domáhal vstupu do prodejny. Strážníci tohoto viditelně podnapilého muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,41 promile alkoholu. Jelikož dotyčný člověk na výzvu hlídky nemohl žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byl poučen, že bude předveden na PČR k jejímu zjištění. Vzhledem k tomu, že jeho agresivita vzrůstala a snažil se zaútočit na strážníky, byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny přiložila služební pouta. Následně byl tento člověk dopraven služebním vozidlem na OO PČR v Chrudimi, kde byla zjištěna jeho totožnost. Poté strážníci tohoto obyvatele Práchovic odvezli do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci dopravili a v pořádku předali do péče personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑