Události ze dne 13.5.2021

16.05.2021 01:29

Krátce po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, neboť před areálem tamní firmy parkovaly automobily na chodníku a ve vjezdu. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.05 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy supermarketu v ulici Obce Ležáků s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a ta vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

O dvě hodiny později požádal strážníky o pomoc pracovník záchranné stanice živočichů, jenž obdržel informaci od obyvatelky Žižkova náměstí o tom, že měla pocit, že z komína svého domu slyšela ptáka, jenž se tam mohl zaklínit. Hlídka tuto ženu kontaktovala a její informaci prověřila. Přítomnosti ptáka v komínovém tělesu však nic nenasvědčovalo. O zjištěných skutečnostech byl následně informován dotyčný pracovník záchranné stanice živočichů, jenž uvedl, že se později osobně dostaví k oznamovatelce a prověří komín jejího domu ze střechy, neboť není vyloučeno, že tento pták se může již nacházet v komínové části mimo obytný prostor. Po hlídce ničeho dalšího tento pracovník nežádal.

Ve 12.07 hodin oznámila na linku 156 žena, že nedaleko hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zpozorovala volně pobíhajícího psa, jenž běžel směrem do místní části Píšťovy. Hlídka prověřila zmíněnou lokalitu, avšak uvedené zvíře tam nezaregistrovala.

Tři minuty po třinácté hodině se na městskou policii obrátil obyvatel Svěchyňovy ulice s tím, že tamní parkovací místo vyhrazené pro vozidlo konkrétního invalidy je nevyužité, neboť jeho majitel zemřel. Oznamovatel požádal, aby toto vyhrazené parkovací místo bylo zrušeno a nově vzniklé parkovací místo mohlo být využíváno k parkování vozidel tamních obyvatel. Operátor městské policie tuto informaci předal příslušné pracovnici Odboru dopravy při Městském úřadu v Chrudimi, jež přislíbila, že bude dopravní situaci v uvedené ulici řešit.

Ve 14.57 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že pronásleduje pachatele krádeže, jenž právě utekl ze supermarketu v ulici SNP a požádal o příjezd hlídky. K oznamovateli vyjeli strážníci, které dotyčný muž navigoval pomocí mobilního telefonu a udával jim směr, kudy právě pachatele pronásleduje. Během útěku podezřelý muž odhodil do křoví tašku a po chvíli se před pronásledovatelem ukryl na neznámém místě. Hlídka prověřila příslušnou lokalitu, až dotyčného podezřelého člověka zpozorovala ležícího pod jedním ze zaparkovaných automobilů. Protože tento muž neměl při sobě doklady a nebylo možné zjistit jeho totožnost, byli na místo přivoláni policisté, kteří v dotyčném člověku zjistili místního obyvatele. Vzhledem k jeho opakovanému protiprávnímu jednání celou událost následně převzala k řešení PČR.

Sedm minut po šestnácté hodině bylo oznámeno městské policii, že v Hradištní ulici se samovolně uvedl do pohybu jeden ze zaparkovaných automobilů, jenž popojel a uvedenou ulici učinil neprůjezdnou. Strážníci před příjezdem k tomuto vozidlu obdrželi informaci od oznamovatele o tom, že kolem jdoucí lidé již příslušné vozidlo odtlačili na parkovací místo, kde jeho kola zajistili proti pohybu kameny. Majitele uvedeného automobilu se následně hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat. Protože během uvedené události nedošlo k žádné škodě na majetku, strážníci odjeli.

V 17.17 hodin sdělil na linku 156 občan, že jeho kamarádce se ztratil její nezletilý bratr, jenž ráno nedorazil na vyučování do školy. Operátor městské policie muže poučil, aby s touto informací neprodleně kontaktoval PČR, jež vyhlašuje celostátní pátrání. Vzhledem k tomu, že oznamovatel během oznámení nedokázal podat bližší popis tohoto chlapce, byl o chvíli později zpětně kontaktován operátorem městské policie. V tomto rozhovoru oznamovatel uvedl, že již celou věc telefonicky oznámil Policii ČR, přičemž obdržel informaci o tom, že dotyčného chlapce se již podařilo v pořádku najít.

O několik minut později vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, protože u jednoho z tamních domů stál jeden z automobilů neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Při příjezdu hlídky se tento automobil na vyhrazeném parkovacím místě již nenacházel.

Ve 21.32 hodin upozornil městskou policii občan, že v prostoru autobusového nádraží v ulici Čs. armády se pohybuje podnapilý mladík, jenž se během pádu na zem udeřil do hlavy. Protože strážníci tohoto mladého muže z Pardubic shledali zraněného na ruce i na hlavě, přivolali Zdravotní záchrannou službu, jehož posádka tohoto člověka převzala do péče a dopravila jej do nemocnice. O chvíli později se ke hlídce dostavil přítel jeho matky, jenž pro něj do Chrudimi přijel. Strážníci tohoto muže informovali o události, načež odjel do nemocnice za synem své přítelkyně.

Přesně ve dvacet tři hodin byli strážníci přivoláni na Jungmannovo nábřeží, protože z tamního domu vycházel hluk, jenž v okolí rušil noční klid. Hlídka kontaktovala obyvatele uvedené budovy. Tito muži uvedli, že na střeše garáže stavěli stan. Strážníci je poučili a po vyřešení přestupku odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑