Události ze dne 14.1.2022

17.01.2022 16:12

Přesně v osm hodin byli strážníci přivoláni do Nerudovy ulice, neboť občan u tamního vlakového nádraží zaregistroval polehávající bezdomovce. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak tyto osoby tam nezastihla.

Pět minut po poledni upozornil městskou policii občan, že na Všehrdově náměstí parkují nesprávně automobily. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.49 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického upozornění do Topolské ulice, protože tam parkoval automobil na zeleni. Hlídka také na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po třinácté hodině se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavil muž, jenž strážníkům předal cizí klíče od automobilu, jež nalezl ležící na parkovišti v sídlišti U Stadionu. Hlídka následně vyjela na zmíněné místo, kde se jí podařilo zjistit, ke kterému ze zaparkovaných vozidel nalezené klíče náleží. Strážníci ověřili, že příslušný automobil je řádně zajištěn a poté se pokusili kontaktovat jeho majitele, což se jim telefonicky nepodařilo. O chvíli později byl dotyčný řidič zastižen hlídkou v místě bydliště, kde mu byly jeho klíče v pořádku vydány.

V 17.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech v ulici Vítězství právě došlo k fyzickému napadení mezi mužem a ženou. Strážníci v této ulici zastihli dvojici místních bezdomovců, již byli v mírně podnapilém stavu, avšak orientováni místem i časem a schopni samostatné chůze. Protože obě tyto osoby hlídce uvedly, že mezi nimi došlo pouze ke slovní rozepři, nikdo z nich nejevil známky zranění a nežádal dalšího šetření celé události, strážníci je poučili a poté odjeli.

Šestnáct minut po půlnoci kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády ruší noční klid neznámá žena. Strážníci na uvedeném místě zastihli na lavičce sedící bezdomovkyni, jež se tou dobou žádného protiprávního jednání nedopouštěla. Hlídka jí poučila a následně odjela.

V 0.30 hodin se na služebnu městské policie dostavili dva muži, již oznámili, že jejich kamarádku doma fyzicky napadá její přítel. Strážníci o chvíli později dotyčnou ženu v místě bydliště kontaktovali, avšak podle jejího vyjádření mezi ní a jejím přítelem došlo pouze k hádce, nikoli k fyzickému napadení a dodala, že žádného šetření této události, ani jakékoli pomoci od hlídky nežádá.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑