Události ze dne 14.12.2020

16.12.2020 19:54

Před desátou hodinou dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v Gorkého ulici se jedno ze zaparkovaných vozidel samovolně rozjelo a popojelo směrem do vozovky. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Dotyčný muž o chvíli později svůj automobil přeparkoval a řádně zajistil.

V 17.45 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba prověřit informaci o tom, že u okružní křižovatky ve Slatiňanech leží na zemi muž. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že oznámení se zakládalo na pravdě. V dotyčném člověku byl zjištěn muž z Heřmanova Městce, jenž nebyl zcela orientován místem a časem a z jeho dechu byl cítit alkohol. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla tomuto člověku naměřena hodnota přes čtyři promile alkoholu, proto byl následně hlídkou dopraven do nemocnice, kde bylo rozhodnuto, že bude předán do péče své přítelkyně, kterou strážníci poté kontaktovali. Žena se dostavila do nemocnice a svého přítele v pořádku vyzvedla.

Osm minut po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, protože tam měl ležet na zemi opilý muž. Z důvodu vytížení hlídky řešením předchozí události byli v tomto případě požádáni o spolupráci policisté, kteří do uvedené ulice vyslali hlídku.

V 18.21 hodin oznámil na linku 156 pracovník supermarketu ve Václavské ulici, že jejich zákaznice tam nalezla cizí peněženku s doklady a finanční hotovostí. Strážníci nález v prodejně vyzvedli a prozatím jej uložili na služebně na Resselově náměstí, kam se po telefonickém upozornění dostavil majitel peněženky a všechny své věci v pořádku od hlídky převzal.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑