Události ze dne 1.4.2021

03.04.2021 01:06

V 8.29 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka Husovy ulice, protože před vchodem do jejího domu ležel cizí volně pobíhající pes. Hlídka uvedené zvíře odchytla a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa předala do péče přítomné pracovnice.

Třicet osm minut po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do Soukenické ulice, kde ležel na lavičce bezdomovec. Hlídka na uvedeném místě, ani v okolí nikoho nezastihla. Následně vyšlo najevo, že dotyčného muže z místa před příjezdem strážníků vykázal příslušník Policie ČR.

Ve 13.49 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že před jednou z prodejen v Havlíčkově ulici napadl muž ženu. Strážníci po příjezdu jednali s napadenou ženou z Prahy, jež uvedla, že má dlouhodobé problémy se svým přítelem. Protože tato paní, jež neměla žádné viditelné zranění, sdělila, že celý incident odmítá jakkoli dál šetřit, hlídka jí poučila a poté odjela.

Krátce před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, protože u tamního dětského hřiště se měl zdržovat podezřelý muž, jenž vulgárně pokřikoval. Hlídka na uvedeném místě kontaktovala přítomné maminky, které uvedly, že takového člověka tam vůbec nezaregistrovaly.

V 18.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na autobusové zastávce v sídlišti Na Větrníku leží na zemi zřejmě opilý mladík. Protože tento místem i časem orientovaný mladý muž strážníkům uvedl, že se mu udělalo špatně, hlídka jej dopravila do místa jeho bydliště, kde tohoto mladíka předala v pořádku do péče jeho matky.

Před dvacátou hodinou kontaktoval městskou policii muž, jenž uvedl, že na odpočívadle v ulici Na Kopanici posedává mládež a dodal, že tam po ní vždy zůstane nepořádek. Strážníci tam zastihli osm lidí s řádně nasazenými respirátory a s předepsanými rozestupy. Žádné odpadky v jejich okolí hlídka nezaregistrovala, proto přítomné lidi poučila a poté odjela.

Ve 21.34 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, neboť obyvatelka tamního pečovatelského domu slyšela otevřeným oknem z ulice volání o pomoc. Hlídka po příjezdu na uvedené místo shledala, že toto volání nevychází z ulice, nýbrž z pečovatelského domu. Následně vyšlo najevo, že jedna z jeho obyvatelek doma upadla a sama nedokázala vstát. Strážníci tuto ženu vyzvedli po pádu nezraněnou a usadili jí na židli. Protože tato paní lékařské vyšetření odmítla, hlídka odjela.

Pět minut před dvacátou třetí hodinou oznámil na tísňovou linku obyvatel bytového domu v sídlišti U Stadionu, že jeho sousedé se doma hádají. Strážníci v uvedené budově kontaktovali obyvatelku příslušného bytu. Tato žena hlídce uvedla, že její manžel, jenž trpí duševní nemocí, v jejich společném bytu vypnul elektrický proud. Protože se obávala toho, co dalšího její muž udělá, požádala souseda o přivolání strážníků. Hlídka k jejímu silně rozrušenému manželovi přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka tomuto člověku podala tišící léky a ponechala jej v domácím prostředí.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑