Události ze dne 14.4.2016

15.04.2016 10:00

V 6.38 hodin přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi na cyklostezce za restaurací Kateřina. Strážníci se pokusili psa rasy pitbulteriér na místě odchytnout pomocí odchytové techniky, to se však vzhledem k jeho plachosti nepodařilo. Na městskou policii se poté opakovaně obraceli občané z různých částí města a upřesňovali pohyb tohoto psa. O jeho odchyt se pokusily rovněž pracovnice chrudimského útulku, avšak také neúspěšně. Nezbylo tedy než povolat strážníka, který je proškolen k používání narkotizační pušky, a pokusit se psa uspat. Pes byl zasažen uspávací střelou, tu si však vytrhl a opět utekl, tentokrát do ulice Čáslavská. Zde zaběhl do vchodu průmyslové školy. Následně bylo zjištěno, že pes patří ženě, která v budově školy bydlí. Přestupek volného pobíhání byl s majitelkou vyřešen uložením blokové pokuty.

V 11.26 hodin oznámila žena na linku 156, že pod Myší dírou leží muž. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o místního bezdomovce. Ten byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Z místa následně odešel.

V 14.26 hodin oznámila pracovnice obchodního domu Kaufland, že zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Žena z Bezděkova pronesla v prodejně bez zaplacení přes pokladní zónu zboží v hodnotě 400 Kč. Jelikož se ke svému jednání doznala, byl přestupek krádeže vyřešen na místě blokovou pokutou.

K ležícímu bezdomovci vyjížděli chrudimští strážníci po půl čtvrté odpolední, tentokrát do ulice Havlíčkova. I v tomto případě byl muž v pořádku a po poučení z místa odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑