Události ze dne 14.4.2021

18.04.2021 15:24

V 8.29 hodin vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, protože u tamního přístřešku s kontejnery na odpad se již několikátým dnem nacházelo odložené jízdní kolo, jež leželo na zemi a překáželo lidem v chůzi. Jelikož tento dopravní prostředek byl připoután zámkem k pevnému předmětu, hlídka jízdní kolo ustavila do vhodné polohy, aby již nikomu nepřekáželo a ponechala je na místě. Přítomný oznamovatel byl poučen o tom, že v tomto případě není zákonný důvod tento dopravní prostředek uvolnit a dopravit do oddělení ztrát a nálezů. Poté strážníci v uvedené lokalitě prověřili parkování automobilů a za stěrače šesti vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přesně v deset hodin kontaktoval městskou policii obyvatel ulice Čs. partyzánů, protože před jeho vjezdem do dvora stál cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Před příjezdem hlídky na uvedené místo dotyčné vozidlo odjelo.

V 10.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před zdravotnickým zařízením na Palackého třídě parkuje osobní automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy, kde případně zkomplikuje projetí sanitním vozům. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Průjezdnost byla v uvedeném místě zachována.

Deset minut po poledni se před služebnu městské policie dostavila občanka, jež v Široké ulici na zemi nalezla cizí klíč od automobilu. Strážníci tento nález od ženy převzali. Po chvíli se na služebnu dostavil majitel tohoto klíče, jemuž byl po nezbytném ověření v pořádku vydán.

Krátce před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni do prodejny v Malecké ulici, protože tam občanka odevzdala cizí platební kartu, jež nalezla ležící na chodníku před tímto obchodem. Hlídka nález v uvedené prodejně vyzvedla. Přibližně o deset minut později bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že majitelka příslušné platební karty se dostavila do obchodu v Malecké ulici, kde se dotazovala, zda tam její kartu někdo neodevzdal. Hlídka se tedy vrátila zpět a platební kartu vydala její majitelce.

Ve 13.33 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že před jednou z garáží v ulici Na Valech parkuje nesprávně cizí automobil, jenž brání jejímu majiteli ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídce se podařilo řidiče tohoto automobilu kontaktovat. Dotyčný muž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku své vozidlo přeparkoval.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do pedagogického zařízení v Čáslavské ulici, kde došlo ke krádeži obuvi. Protože podezřelá dívka se ke svému úmyslnému jednání doznala, hlídka vyřešila její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem a odcizené tenisky se v pořádku vrátily ke své majitelce.

V 15.08 hodin informovala městskou policii občanka o tom, že ve Svěchyňově ulici parkuje nezajištěné vozidlo s pootevřenou kapotou, pod nímž je na vozovce olejová skvrna. Strážníkům se podařilo kontaktovat jeho majitele, jenž uvedl, že u svého automobilu, který hodlá v nejbližších dnech servisovat, kapotu již zajistil a přislíbil, že olejovou skvrnu pod vozidlem zlikviduje zasypáním sorbentem. Hlídka s dotyčným mužem domluvila, že jeho příslib následně ověří kontrolou na místě. Během této kontroly strážníci shledali, že olejová skvrna byla odstraněna.

Třicet minut po šestnácté hodině byli strážníci z důvodu špatného parkování automobilů přivoláni do Pobřežní ulice. Hlídka tam umístila za stěrače osmi vozidel výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 17.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z domů ve Filištínské ulici jeho obyvatelka často vypouští svého kocoura na společnou chodbu, kde toto zvíře hlasitě mňouká a výkaly znečisťuje společné prostory budovy. Vzhledem k tomu, že majitelku uvedeného kocoura se hlídce během dne opakovaně nepodařilo zastihnout doma, bude celá událost prověřena v následujících dnech.

O třicet minut později informovala městskou policii žena o tom, že ve křoví u garáží v Pardubické ulici zpozorovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka uvedené místo i jeho okolí prověřila, avšak tento předmět tam nezaregistrovala.

Ve 21.02 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, protože tam parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Protože městská policie obdržela písemnou stížnost na parkování konkrétního automobilu v sídlišti Na Větrníku, kde toto vozidlo ve večerních hodinách opakovaně parkuje na chodníku a z části na zeleni, vyjeli strážníci ve 21.40 hodin tuto informaci prověřit a následně za stěrač tohoto automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑