Události ze dne 14.7.2016

15.07.2016 09:10

V 17.09 hodin oznámila pracovnice obchodního domu Kaufland, že v prodejně zadrželi osobu, která zde poškodila zboží. Strážníci na místě o chvíli později zjistili, že se zde muž s trvalým pobytem v Lukavici pokusil podvodně získat zboží za nižší cenu. Jak bylo šetřením zjištěno, muž poškodil obal u balení brambor, část z nich přemístil do igelitového sáčku a na váze si toto zboží označil jako brambory volně ložené, které jsou oproti balenému zboží za nižší cenu. Následně chtěl toto zboží zaplatit, což se mu ale nepodařilo. Muž se ke svému jednání doznal a na místě uhradil veškerou vzniklou škodu. Za přestupek proti majetku byla muži na místě uložena bloková pokuta.

Při řešení předchozího oznámení v obchodním domě Kaufland byla hlídce předána taška s doklady, která byla v prodejně nalezena. Strážníkům se dle dokladů podařilo kontaktovat osobu, která je s majitelem věcí v kontaktu. Tato osoba byla poučena o tom, že věci budou uloženy na městské policii v oddělení ztrát a nálezů.

V 19.30 hodin byl na městském kamerovém systému zachycen u budovy nádraží ČD ležící muž. Po příjezdu na místo byl v ležícím muži ztotožněn místní bezdomovec, který jevil známky silné opilosti. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,8 promile alkoholu. Jelikož nebyl schopen samostatné chůze, byl převezen na lékařské vyšetření, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové. Tam byl muž v 21.35 hodin v pořádku předán personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑