Události ze dne 14.8.2020

17.08.2020 19:53

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední prověřovali strážníci oznámení, ve kterém muž uvedl, že v ulici K Májovu kouří skupina osob marihuanu a u sebe mají mít údajně i část rostliny konopí. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a blízkého okolí, žádné osoby však nebyly na místě zjištěny.

 

Následně hlídka řešila ve Filištínské ulici oznámení o parkování vozidel na vyhrazených stáních bez parkovacích karet. Strážníci zde zjistili celkem šest neoprávněně parkujících vozidel, na která byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

 

V 12.28 hodin oznámil občan na linku 156, že v Družstevní ulici volně pobíhá pes rasy německý ovčák. Chvíli poté, co si strážníci psa na místě převzali, se městské policii ohlásila jeho majitelka, které byl záhy předán. Přestupek porušení vyhlášky města byl se ženou vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

 

V 13.43 hodin přijal operační důstojník oznámení, kdy občan uvedl, že v Široké ulici před Komerční bankou stojí nákladní vozidlo, které zde komplikuje dopravu. Provedenou kontrolou nebylo vozidlo na místě zjištěno.

 

Krátce před půl pátou odpolední vyjížděla hlídka do Husovy ulice, kde se měly u nákladové rampy hotelu Bohemia nacházet tři podezřelé osoby, které měly nahlížet do oken hotelu. Občan měl obavu, aby tyto osoby něco nepoškodily. I zde však strážníci po příjezdu na místo žádné podezřelé osoby nenalezli.

 

V 18.53 hodin přijali strážníci oznámení, že na parkovišti u obchodního domu Albert se má nacházet nabourané vozidlo. Šetřením na místě bylo zjištěno, že vozidlo, které bylo řádně zaparkováno na parkovacím místě, má poškozený nárazník a světlomet, přičemž střepy ze světlometu se na místě nenacházely. Žádné přestupkové jednání nebylo na místě zjištěno.

 

Po dvacáté hodině se na strážníky obrátil občan, který oznámil, že v náhonu u stadionu MFK je velký průtok vody, dle něho asi dvakrát větší, než je obvyklé. Dále uvedl, že stavidlo, které se nachází u zimního stadionu, není zajištěno proti neoprávněné manipulaci. Strážníci provedli kontrolu průtoku, kdy bylo zjištěno, že hladina vody již klesá. Celá věc byla konzultována s pracovníkem Povodí Labe a dále s odpovědnou pracovnicí městského úřadu. O výsledku šetření byl vyrozuměn oznamovatel. Hlídka prováděla v nočních hodinách kontrolu hladiny vody, ke zvýšení hladiny již nedocházelo.

 

Před třetí hodinou ranní zasahovala hlídka před barem v Široké ulici, kde docházelo k drobným roztržkám mezi osobami stojícími před barem. Na místě bylo zjištěno, že konflikty zde vyvolával mladý muž z Chrudimi. Jelikož při jednání se strážníky u muže vzrůstala agresivita, byla mu nasazena služební pouta. Následně byl muž převezen do chrudimské nemocnice, kde mu byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,15 promile alkoholu. Po následném vyšetření rozhodla lékařka o předání muže rodinným příslušníkům, neboť převoz na protialkoholní záchytnou stanici nebyl z důvodu plné kapacity stanice možný.

 

V 5.47 hodin oznámila žena na linku 156, že za stadionem MFK je u náhonu spadlý strom. Hlídka na místě zjistila, že jde o vzrostlý strom, který spadl z protější stráně až na cestu vedoucí podél náhonu. Strážníci místo označili páskou zakazující vstup a celou věc předali k dořešení odpovědné pracovnici městského úřadu.

 


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑