Události ze dne 14.8.2021

16.08.2021 10:57

V 12.53 hodin oznámil občan na linku 156, že na hřbitově ve Václavské ulici se nachází zřejmě zraněný papoušek. Hlídka zde papouška odchytla, umístila ho do přepravní klece a převezla na služebnu městské policie, kde si ho vzápětí převzal pracovník záchranné stanice.

O hodinu později vyjížděla hlídka do místní nemocnice, kde se měl na chirurgickém příjmu nacházet agresivní muž. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jde o muže ze Zaječic, který do nemocnice doprovázel svoji přítelkyni a zdravotnímu personálu vyčítal, že na ošetření čekají půl hodiny. Muž odmítal akceptovat vysvětlení zdravotníků, že přednost mají akutní případy a na místo si přivolal hlídku PČR. Celá událost skončila zadokumentováním mužova hrubého a vulgárního jednání.

Krátce po patnácté hodině byli strážníci přivoláni do prodejny Lidl, kde měl být zadržen muž podezřelý z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že zde muž z Pardubic odcizil zboží v celkové hodnotě 497 Kč. Muž se ke svému jednání doznal a za přestupek krádeže mu byla uložena pokuta v příkazním řízení na místě.

V 15.20 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který strážníkům předal peněženku s finanční hotovostí, kterou nalezl na Všehrdově náměstí. Nalezená peněženka byla řádně zadokumentována a ještě týž den byla předána majiteli.

Po osmnácté hodině prověřovali strážníci oznámení, v němž muž uvedl, že na parkovišti obchodního domu Tesco se nachází bezdomovci, kteří zde obtěžují kolemjdoucí. Na uvedeném místě byli zjištěni dva bezdomovci, muž a žena, po jednání s hlídkou byli z místa vykázáni.

Pět minut po půlnoci byli strážníci přivoláni do Janderova, odkud měla znít hlasitá hudba, která rušila noční klid. Po poučení pořadatele o době nočního klidu byla hudební produkce ihned ukončena.

K dalšímu nahlášenému případu rušení nočního klidu vyjížděla hlídka krátce po druhé hodině ranní, tentokrát do ulice Čs. armády. Zde se nacházel muž, který měl hlasitě křičet. Jednalo se o muže z Vysokého Mýta, který strážníkům sdělil, že přijel z Pardubic a na nádraží čeká na první ranní spoj. Hlídkou byl řádně poučen, na místě byl poté klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑