Události ze dne 14.8.2023

15.08.2023 10:01

Krátce po půl jedné vyjížděla hlídka do budovy městského úřadu v Pardubické ulici, kde se měla v prvním patře nacházet místní bezdomovkyně. Žena měla být hlučná, na výzvu k opuštění budovy nereagovala. Při příjezdu hlídky se na místě nacházela jak uvedená žena, tak její přítel. Důvodem nevhodného chování prý měla být žárlivost. Po jednání s hlídkou oba budovu opustili.

V 20.04 hodin oznámil občan na linku 156, že ve Smetanově ulici odchytl volně pobíhajícího psa, se kterým čeká v uvedené ulici. O pár minut později muž telefonicky oznámil, že příjezdu hlídky již není třeba, neboť psa si na místě vyzvedla jeho majitelka.

Deset minut před jednadvacátou hodinou přijali strážníci oznámení, ve kterém žena uvedla, že v Soukenické ulici slyší volání o pomoc, kdy volání zřejmě vychází z budovy Centra sociálních služeb a pomoci.  Toto se potvrdilo, neboť záhy se na strážníky telefonicky obrátila pracovnice centra, která uvedla, že z postele upadla klientka a ona ji sama nemůže zvednout. Strážníci tak vyjeli na místo, ženu zvedli a uložili ji na postel. Dále už se o ženu postarala přítomná pečovatelka.

Po dvaadvacáté hodině prověřovala hlídka oznámení o parkování vozidla s rozsvícenými světly ve Slovenské ulici. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se hlídka opakovaně pokusila telefonicky vyrozumět, muž však nereagoval na volání ani na SMS zprávu. Dále se hlídka dostavila do místa bydliště, kde bylo jednáno s jeho otcem. I ten se pokusil syna telefonicky vyrozumět, avšak v přítomnosti hlídky se mu to také nepodařilo.

V 22.19 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o rušení nočního klidu ve Fortenské ulici. Hluk měl vycházet od tamní vinárny. Strážníci zde hovořili se čtyřmi hosty vinárny, kteří se po poučení o době nočního klidu přemístili do vnitřních prostor provozovny.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑