Události ze dne 14.9.2022

16.09.2022 06:43

Krátce po desáté hodině dopolední kontaktoval městskou policii občan s tím, že na vyhrazeném parkovacím místě v ulici Čs. armády zpozoroval neoprávněně zaparkovaný automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 10.15 hodin byli strážníci přivoláni do vnitrobloku ve Fibichově ulici, protože tam na terase domu vyl od ranních hodin pes. Hlídka zjistila majitele tohoto zvířete a telefonicky jej kontaktovala. Dotyčný muž uvedl, že se momentálně nachází pracovně mimo domov, avšak na základě telefonátu městské policie se neprodleně vrátí domů, aby prověřil, zda je jeho pes v pořádku.

Před třináctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u okružní křižovatky na Bídě leží na zemi bezdomovec. Strážníci v dotyčném člověku zjistili místního muže, jenž nebyl orientován místem, ani časem, proto jej podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 1,81 promile alkoholu. Hlídka tohoto člověka následně dopravila služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej přepravili a v pořádku do péče personálu stanice předali strážníci.

V 16.46 hodin upozornil městskou policii občan na to, že neznámí mladíci právě stříkají sprejem na stěny přístřešku autobusové zastávky poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak tyto hochy, ani znečistění přístřešku barvou nezaregistrovala.

Dvacet osm minut po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Filištínské ulice, neboť na tamních vyhrazených parkovacích místech měly parkovat některé automobily bez příslušného označení. Hlídka všechna parkovací místa v uvedené ulici prověřila a následně za stěrače dvou vozidel bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 19.42 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že u jedné z křižovatek v obci Sobětuchy leží na chodníku neznámý muž. Strážníci v dotyčném člověku zjistili slovenského občana, jenž byl orientován místem i časem, přičemž následně sám odešel do chrudimské ubytovny, kde momentálně pobývá. Hlídka později příslušné ubytovací zařízení navštívila, aby ověřila, že tam dorazil v pořádku.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑