Události ze dne 15.1.2021

18.01.2021 11:39

Krátce po třinácté hodině řešila hlídka v Lázeňské ulici oznámení o parkování vozidel na veřejné zeleni. Celkem zde bylo nalezeno sedm vozidel, na pět z nich byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče, se dvěma řidiči byl přestupek vyřešen na místě.

K druhému oznámení o špatném parkování vyjížděli strážníci okolo půl čtvrté odpolední, tentokrát do Akátové ulice. Zde mělo parkující vozidlo ztěžovat průjezd ostatním řidičům. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. I zde tak byla na vozidlo umístěna výzva.

V 16.50 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena, která zde nahlásila, že se její nezletilá dcera nevrátila domů. Strážníci si poznamenali důležité informace k popisu nezletilé dcery a po telefonické domluvě odjela žena na služebnu Policie ČR k dalším úkonům.

V 20.57 hodin přijali strážníci oznámení, že v obchodním domě Albert se nachází divný muž, který nechce opustit prostory prodejny a zaměstnanci tak nemohou prodejnu zavřít. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Chrudimi. Muž přes opakované výzvy personálu odmítal opustit prodejnu před zavírací dobou. Zaměstnancům na místě pomohl muž ze Slatiňan, který zákazníka prodejny vyvedl ven. Vyvedený muž si následně stěžoval, že byl při tomto zraněn na noze a žádal příjezd lékaře. Na místo se posléze dostavila zdravotnická služba, která převezla muže na vyšetření do chrudimské nemocnice. Celý případ byl strážníky zadokumentován a spisový materiál bude postoupen přestupkové komisi.

V 22.27 hodin bylo na tísňovou linku městské policie oznámeno, že se na chirurgickém příjmu nachází muž, který poté, co byl vyšetřen, odmítá opustit nemocnici. Na místě bylo zjištěno, že jde o muže, který byl na vyšetření převezen s údajným zraněním nohy z obchodního domu Albert. Po poučení byl strážníky z nemocnice vykázán.

Minutu po třiadvacáté hodině oznámila žena na linku 156, že v Pardubické ulici, v domě čp. 878, je rušen noční klid hlasitou hudbou. Hlídka zde jednala s mužem bydlícím v uvedeném bytě, ten po poučení o době nočního klidu hudbu vypnul. Věc byla na místě řešena domluvou. K totožnému případu vyjeli strážníci jen o půl hodiny později, tentokrát měla hlasitá hudba rušit obyvatele domu v ulici Strojařů. I zde byla hudba po zásahu strážníků vypnuta.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑