Události ze dne 15.12.2022

19.12.2022 16:27

V 9.15 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Široké ulici u budovy muzea parkují neoprávněně automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť tam parkovaly nesprávně některé automobily. Hlídka za stěrače těchto tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Minutu před polednem obdržela městská policie informaci o tom, že v obci Kunčí se volně pohybuje pes, jenž vrávorá a budí dojem, že byl sražen projíždějícím automobilem. Strážníci uvedené zvíře odchytli a následně se pokusili vyrozumět jeho majitelku, což se žádným způsobem nepodařilo, proto jej hlídka dopravila na vyšetření k veterinárnímu lékaři, jenž shledal, že dotyčný pes nebyl nijak zraněn a jeho chování bylo způsobeno vyšším věkem a špatným zrakem. Poté se hlídce podařilo kontaktovat příbuzného majitelky tohoto zvířete, jenž doporučil, aby strážníci psa umístili na přístupný pozemek jejího domu a ponechali jej tam. Hlídka toto učinila.

V 15.43 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Peška, protože tam žena zaregistrovala malého chlapce, jenž pobíhal venku v bačkorách, přičemž po chvíli jej pustili do bytového domu jeho sourozenci, kteří ho předtím pozorovali z okna bytu. Oznamovatelka dodala, že toto jednání v ní vzbudilo dojem, že uvedené malé děti se doma nacházejí samy, bez dozoru. Hlídka kontaktovala jejich přítomného otce, jenž sdělil, že k celé situaci došlo poté, co společně se svými dětmi odešel do sklepa pro krabice, přičemž jedno z dětí vyběhlo před dům. Dotyčný muž dodal, že matka dětí byla v té době nakupovat v nedalekém supermarketu. Strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, proto následně odjeli.

Přesně v šestnáct hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve vestibulu obchodního centra ve Škroupově ulici se zdržuje bezdomovec, jenž se nevhodně chová a obtěžuje zákazníky. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, z budovy vykázala.

V 19.05 hodin požádala o spolupráci Policie ČR, jelikož bylo třeba, aby strážníci prověřili oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž stál před garáží v ulici Na Rozhledně. Hlídka poté příslušné místo prověřila, avšak dotyčné vozidlo tam nezastihla.

O čtyřicet minut později přivolala strážníky místní obyvatelka, neboť její vyhrazené parkovací místo, určené pro automobil invalidy, neoprávněně obsadilo cizí vozidlo. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že příslušné parkovací místo bylo zcela zapadané sněhem, přičemž oznamovatelka uvedla, že s jistotou neví, zda je toto parkovací místo vůbec opatřeno vodorovným dopravním značením s tím, že po odtání sněhu vodorovné dopravní značení prověří a případně požádá o jeho doplnění. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Ve 20.26 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že syn jisté obyvatelky ulice J. E. Purkyně se opakovaně nedovolal své mamince, proto jejím prostřednictvím prosí strážníky, aby prověřili, zda je jeho matka v pořádku. Protože dotyčná žena na zvonění hlídky na domovní zvonek nereagovala, operátor městské policie prověřil, zda nebyla hospitalizovaná v nemocnici. O zjištěných skutečnostech byl poté informován syn dotyčné občanky, jenž právě cestoval do Chrudimi. O chvíli později se dotyčná seniorka v pořádku sama vrátila domů.

Po šesté hodině ranní bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Koželužské ulici stojí automobil na chodníku. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑