Události ze dne 15.6.2020

17.06.2020 10:01

V 6.47 hodin byli strážníci přivoláni do Rubešovy ulice, kde po vozovce mezi automobily kráčela labuť. Po příjezdu hlídky toto zvíře, napadající na jednu nohu, silnici opustilo a zamířilo do nedaleké řeky, kde setrvalo. Bezpečnost silničního provozu tak byla obnovena. Zdravotní stav labutě strážníci telefonicky konzultovali s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž sdělil, že ve vodě je toto zvíře nechytatelné. Pokud by se je v budoucnu podařilo odchytit na souši, jeho zdravotní stav osobně posoudí.

Po deváté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že jej neznámá žena požádala o přivolání strážníků, neboť se na Tyršově náměstí nemohla dostat do bytu svého otce. Hlídka po příjezdu na uvedenou adresu přivolala policisty a HZS, jenž se svolením ženy byt jejího otce zpřístupnil. Protože senior ležící uvnitř na zemi uvedl, že před pádem ztratil vědomí, převzala ho do péče přivolaná Zdravotní záchranná služba. Otevřený byt přítomná dcera zajistila.

Ve 13.02 hodin vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, protože v tamním supermarketu mělo dojít ke krádeži zboží. V prodejně hlídka obdržela informaci, že dva podezřelí lidé již supermarket opustili, zřejmě i s nezaplaceným zbožím, a utekli neznámo kam. Protože jejich totožnosti nebyly personálu známy a nebylo možné zjistit, jaké zboží nezaplatili, bylo třeba přivolat technika kamerového zařízení, aby ostraha prodejny na základě zhlédnutí kamerového záznamu z prodejny ověřila, zda skutečně k protiprávnímu činu došlo. Na základě tohoto zjištění bude opět kontaktovat městskou policii.

Před patnáctou hodinou oznámila obyvatelka ulice Vrchlického na linku 156, že její vstupní dveře do bytu poškodila neznámá osoba tím, že do vložky zámku vpravila vteřinové lepidlo. Hlídka událost zadokumentovala. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o první případ, kdy dveře této občanky někdo poškodil, tuto událost i předchozí případy převezme k šetření Policie ČR.

V 16.15 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomná podezřelá místní mladá žena se ke svému úmyslnému jednání doznala, avšak hlídka její protiprávní čin neřešila na místě, ale událost zadokumentovala s tím, že vzhledem k jejímu předchozímu jednání celou událost dořeší přestupková komise Městského úřadu v Chrudimi.

O několik minut později informoval městskou policii občan o tom, že nalezl cizí peněženku. Hlídka nález od muže převzala a odevzdala jej do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 19.49 hodin kontaktoval strážníky místní obyvatel, jenž uvedl, že je v současné době se svou manželkou v rozvodovém řízení, a dále, že ona bezdůvodně bije jejich syna. Na závěr sdělil, že společně se synem, jenž jednáním své matky utrpěl zdravotní potíže, jede na vyšetření do nemocnice. Vzhledem k vytížení hlídky byla v této události požádána o spolupráci Policie ČR, která k této dvojici vyslala policisty, již celou věc převzali k řešení.

Po šesté hodině ranní bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že nesprávně zaparkovaná vozidla u nákladní rampy prodejny v Rooseveltově ulici brání jejímu zásobování. Na uvedeném místě strážníci zaregistrovali dva automobily, za jejichž stěrače umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Majitele jednoho z vozidel se poté hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Majitelka druhého automobilu strážníkům uvedla, že její vozidlo užívá dcera, kterou neprodleně upozorní, aby automobil přeparkovala. Po odjezdu tohoto vozidla zásobování obchodu nic nebránilo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑